El. ME koszykarzy: Falstart biało-czerwonych. Izrael wygrał w Gliwicach

20.02.2020 20:44
Polska - Izrael

Koszykarska reprezentacja Polski od niespodziewanej porażki rozpoczęła eliminacje Eurobasketu 2021. W Gliwicach podopieczni Mike'a Taylora musieli uznać wyższość zawodników z Izraela, którzy wygrali 75:71 (21:12, 16:27, 18:14, 20:18). W niedzielę biało-czerwoni zmierzą się w Saragossie z mistrzami świata, Hiszpanami.

Bez kontuzjowanego Mateusza Ponitki i skłóconego z prezesem PZKosz Radosławem Piesiewiczem kapitana Adama Waczyńskiego biało-czerwoni, ósma drużyna ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chinach, przystąpili do eliminacji mistrzostw Europy 2021. Pod nieobecność liderów ciężar udźwignął tylko A.J. Slaughter (w sumie 29 punktów) - pozostali niestety dłuższymi fragmentami zawodzili.

El. Eurobasketu 2021: Polska przegrała z Izraelem

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Polaków, którzy prowadzili 5:0. Goście dopiero po 2,5 minutach zdobyli pierwsze punkty i od tego momentu byli niemal nie do zatrzymania. Końcówkę pierwszej kwarty wygrali 11:0!

Biało-czerwoni, głównie za sprawą "trójek" Slaughtera, najpierw odrobili straty, a potem wyszli na prowadzenie i to oni schodzili na przerwę przy dwupunktowym prowadzeniu. Niestety później znów zabrakło skuteczności, przede wszystkim graczy podkoszowych Kuliga i Hrycaniuka, a właśnie ten element był mocnym punktem rywali. Uaktywnił się też w rzutach z dystansu Guy Pnini.

Na 1,5 minuty przed ostatnim gwizdkiem Izrael prowadził ośmioma punktami i chociaż roztrwonił połowę z tego wyniku, to ostatecznie wygrał spotkanie 75:71.

W drugim meczu grupy A Hiszpania zgodnie z planem pokonała na wyjeździe Rumunię 84:71. Awans w eliminacjach wywalczą trzy najlepsze drużyny, a tylko jedna odpadnie.

Eurobasket 2021 odbędzie się w dniach 2-19 września w czterech państwach: w Czechach, Gruzji, Niemczech i we Włoszech.

Polska - Izrael 71:75 (12:21, 27:16, 14:18, 18:20)