Francuzi poza zasięgiem Polaków. Nasi koszykarze zagrają o brązowy medal

16.09.2022 19:02
Polska - Francja NA ŻYWO

Polscy koszykarze przegrali z Francją w półfinale Eurobasketu 54:95. Trójkolorowi dominowali na parkiecie od początku do końca meczu i zasłużenie awansowali do finału, w którym zmierzą się z Niemcami lub Hiszpanami.

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w Berlinie z wicemistrzem olimpijskim Francją 54:95 (9:15, 9:19, 18:30, 18:31) w półfinale mistrzostw Europy. Był to pierwszy od 1971 roku występ biało-czerwonych w najlepszej czwórce.

W niedzielę o brązowy medal Polacy zagrają z przegranym drugiego, wieczornego półfinału Niemcy - Hiszpania.

Polska - Francja. Dominacja Trójkolorowych

Francuscy koszykarze po kilku błędach w ataku na początku meczu weszli na wysokie obroty, zachowując wysoką skuteczność rzutów z gry i za 3 punkty. Polacy w tych elementach mieli sporo problemów (32% rzutów trafionych) i do przerwy tracili do rywali 16 punktów (34-18). Później przewaga naszych rywali już tylko rosła za sprawą świetnej skuteczności i gry w obronie.

- Na tym turnieju nie broniliśmy tak w żadnym meczu. Polacy nie mogli atakować. W drugiej połowie to przyniosło efekty – powiedział po meczu trener Francuzów Vincent Collet.  Trójkolorowi awansowali do finału Eurobasketu po raz trzeci w ciągu 11 lat.

W drużynie Francuzów wyróżniał się m.in. Yabusele, który zdobył 22 punkty, Evan Fournier (10 punktów), najlepszy obrońca NBA Rudy Gobert (w latach 2018, 2019 i 2021), który tylko w drugiej kwarcie zanotował trzy zbiórki i rozpoczął trzy kontry. Z powodu utrzymującej się wysokiej przewagi trener naszych rywali zaczął rotować składem, tak że tylko jeden zawodnik z kadry Francji spędził na parkiecie ponad 20 minut.

W drużynie Igora Milicicia najlepiej punktował AJ Slaughter i Michał Michalak (9 punktów), a także Mateusz Ponitka (7 punktów).