Polska - Czechy: KIEDY i o której mecz MŚ koszykarzy? [GODZINA i DATA]

12.09.2019 13:58
Polska - Czechy: Kiedy i o której mecz?

Polska - Czechy KIEDY i o której mecz?. Polska - Czechy na żywo w internecie. Mecz o 5-8 miejsce MŚ koszykarzy. O KTÓREJ GODZINIE grają biało-czerwoni? KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Czechy? Polska - Czechy na żywo w internecie. Kiedy grają Polacy?

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w Foshanie z Argentyną 65:91 w meczu na szczycie grupy I drugiej fazy mistrzostw świata. Polacy mieli aż 23 straty przy 14 rywali i dużo słabszą skuteczność za dwa punkty - 44 procent, podczas gdy koszykarze z Ameryki Południowej - aż 70. Przy takich wskaźnikach nie można wygrać meczu. Wchodzący z ławki Gruszecki okazał w niedzielę drugim strzelcem drużyny. W 13 minut zdobył 11 punktów, z czego dziewięć w czwartej kwarcie, w której trener Mike Taylor dał pograć zawodnikom rezerwowym. Trafił wszystkie cztery rzuty za dwa punkty, jeden z trzech za trzy, spudłował obydwa wolne, miał także pięć zbiórek, asystę, przechwyt i cztery straty. Był to jego najlepszy występ w mistrzostwach świata.

Zespół z Czech będzie w czwartek rywalem Polski w meczu o miejsca 5-8 mistrzostw świata w Chinach. - Spotykają się dwaj koszykarscy przyjaciele - powiedział trener biało-czerwonych Mike Taylor.

Obydwie ekipy są rewelacjami mundialu, która większą – rozstrzygnie bezpośrednia konfrontacja. W rankingu FIBA Polska jest notowana najniżej spośród ósemki reprezentacji, które jeszcze grają w turnieju - na 25. miejscu, Czechy są o jedną pozycję wyżej.

W dotychczasowych meczach o punkty bilans jest korzystny dla Czechów 7-3. W ostatniej potyczce podczas Eurobasketu 2013 Polacy przegrali w Celje 68:69 po trzypunktowym rzucie z rogu Lubosa Bartona w ostatnich sekundach spotkania. Akcję rozrysował trener Pavel Budinsky, jego asystentem był wtedy… Mike Taylor, dziś selekcjoner biało-czerwonych.

Polska - Czechy: GODZINA. O której mecz o miejsca 5-8 MŚ koszykarzy?

Mecz Polska – Czechy odbędzie się w czwartek, 12 września o godzinie 15:00.

Mecz Polska - Czechy na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online od godz. 15.00.