Zamknij

Polscy sportowcy zareagowali na powrót Kubicy: "Uwielbiam tego Gościa"

Krzysztof Sobczak
22.11.2018 17:14
Robert Kubica
fot. GIUSEPPE CACACE/AFP/East News

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 jest dziś sportową wiadomością numer jeden w kraju i na świecie. Wieść ta nie przeszła niezauważona przez polskich sportowców. - Niesamowita, niewiarygodna wręcz historia i doskonały przykład, że warto być wytrwałym i cierpliwie dążyć do swojego celu - napisał Adam Małysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Małysz to niejedyny skoczek narciarski, który cieszy się z decyzji Williamsa. "Robert wraca. Co za historia!" - przyznał Maciej Kot. Podobny post zamieśćił również Stefan Hula.

Radości nie krył także pierwszy człowiek w historii, który na nartach  zjechał z drugiego co wielkośći szczytu Ziemi K2 (8611 m n.p.m.), Andrzej Bargiel! "Aaaaaaa. uwielbiam tego Gościa!"

Polscy sportowcy o powrocie Kubicy

Tenisowy świat też nie pozostał głuchy na te doniesienia. Jeszcze kilka dni temu wszyscy żyli rezygnacją z uprawiania sportu przez Agnieszkę Radwańską, dziś nie ma ważniejszej informacji od powrotu Kubicy. "Rok 2003: „Jest taki Kubica... Mówię Ci, on będzie jeździł w Formule 1. Rok 2011: Zobaczysz, on jeszcze wróci do F1. I jak tu nie wierzyć? Jest radość" - napisała Joanna Sakowicz. "To będzie dobry dzień. Powodzenia Robert" - dodał komentator Michał Lewandowski.

- Podziwiam Roberta za wolę walki, za chęć powrotu do sportu. Na nim już wielu 'fachowców' postawiło krzyżyk, nie wierzyli, że wróci. Po tak ciężkiej kontuzji rzeczywiście trudno było mieć nadzieję na powrót, a jednak... Ja sam miałem kiedyś poważną kontuzję na motocyklu, wiem, jak się czuje sportowiec, który walczy o powrót, a nikt inny w to nie wierzy - powiedział Jakub Przygośni, zdobywca Pucharu Świata w rajdach terenowych.

"Stało się!!! Nasz Robert!!! Petarda!!!" - napisała Gosia Rdest, kierowca wyścigowy serii GT4.

- To świetna sprawa, że facet się podniósł. Musi mieć ogromnie, ogromnie silny charakter - przyznał w rozmowie z Łukaszem Jachimkiem ze sport.pl Karol Bielecki. On takżę przeżywałciężkie chwile, gdy w meczu towarzyskim stracił oko. Podobnie jak Kubica, nie załamał się i wróciłdo gry.

Robert Kubica wraca do F1

Robert Kubica w czwartek oficjalnie został zaprezentowany jako kierowca wyśćigowy teamu Williams na sezon 2019. JEgo partnerem będzie Brytyjczyk George Russell.

RadioZET.pl/sport.pl/PAP/KS