Zamknij
polscy sportowcy na granicy z Białorusią
  • B2
  • B3
  • B4
  • 3 Zobacz
fot. Twitter/Mariusz Błaszczak

Patryk Dobek, Alicja Tchórz i Paweł Wojciechowski wspierają wojsko na granicy z Białorusią. Sportowcy-żołnierze pomagają m.in. w zabezpieczeniu logistycznym oraz regulacji ruchu.

Informację o dołączeniu sportowców do wojsk w Kuźnicy przekazał na Twitterze minister Mariusz Błaszczak.

- Wszystkie ręce na pokład! W rejon Kuźnicy przyjechali dziś żołnierze-sportowcy, aby wesprzeć swoich kolegów i koleżanki. Na granicy są mar. Patryk Dobek, szer. Alicja Tchórz i kpr. Paweł Wojciechowski. Pomagają m.in. w zabezpieczeniu logistycznym oraz regulacji ruchu - napisał.

Dobek to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w biegu na 800 metrów, a także halowy mistrz Europy w tej samej konkurencji z 2021 roku. Tchórz jest pływaczką, która w dorobku ma m.in. złoty medal mistrzostw Europy z 2019 roku w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym i złoty medal z 2021 roku na 100 metrów stylem zmiennym. Sukcesami może pochwalić się też Wojciechowski. Utytułowany tyczkarz ma złoto mistrzostw świata z 2011 roku, złoto halowych mistrzostw Europy z 2019 roku, a także dwa złote medale światowych wojskowych igrzysk sportowych.

Sytuacja na granicy z Białorusią wciąż jest bardzo napięta. I choć nieco uspokoiła się ostatniej doby, służby cały czas są w pogotowiu. Jak poinformowała Straż Graniczna, niedawno przejście sforsować próbowały dwie kolejne grupy migrantów - jedna licząca 500, a druga 50 cudzoziemców. Tej ostatniej udało się nawet przekroczyć granicę, ale została zawrócona.