Policja ujawniła zdjęcie podejrzewanego o pobicie Turtiainena

07.10.2019 22:44
Policja ujawniła zdjęcie podejrzewanego o pobicie Turtiainena
fot. slaska.policja.gov.pl

Jastrzębska policja opublikowała wizerunek i personalia Pawła Duszyńskiego, poszukiwanego w związku z piątkowym pobiciem hokeisty GKS Katowice przed meczem ekstraligi w Jastrzębiu-Zdroju. To wiceprezes miejscowego klubu piłkarskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zawodnik katowickiego klubu Jaakko Turtiainen został zaatakowany podczas rozgrzewki poza lodowiskiem. Uderzono go z tyłu w głowę. Dwaj napastnicy zabrali mu klubową koszulkę i uciekli samochodem.

Policjanci zatrzymali już 15-chłopca, potem ustalili personalia drugiego napastnika. W sobotni wieczór, za zgodą prokuratury, opublikowano wizerunek 29-letniego Duszyńskiego.

- Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju prowadzą sprawę rozboju, do którego doszło wczoraj, około godziny 17.00, na Al. Jana Pawła II. Dwaj mężczyźni zaatakowali zawodnika katowickiej drużyny hokeja i zabrali mu koszulkę z logo klubu GKS Katowice. Jeden ze sprawców napadu, 15-letni jastrzębianin niedługo po zdarzeniu trafił w ręce policjantów. Policjanci wciąż poszukują drugiego z mężczyzn. To mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju: Paweł Duszyński, ur. 12.02.1990 r., którego wizerunek publikujemy za zgodą prokuratora - napisano w komunikacie.

- Wszyscy, którzy znają aktualne miejsce pobytu Pawła Duszyńskiego, proszone są o kontakt z jastrzębskimi policjantami pod nr tel. 32 47 87 200 lub najbliższą jednostką Policji - numer 112. Można też informować za pośrednictwem e-mail: dyżurny@jastrzębie.ka.policja.gov.pl - czytamy dalej.

db3bfdb0-ba21-4193-9f50-f28e1377fc70
fot. slaska.policja.gov.pl

Obaj napastnicy to mieszkańcy Jastrzębia–Zdroju. Katowickiemu hokeiście nic groźnego się nie stało.

Mecz się nie odbył, gdyż zawodnicy i sztab szkoleniowy gości odmówili gry. Decyzję w tej sprawie podejmie zarząd Polskiej Hokej Ligi.

RadioZET.pl/PAP, slaska.policja.gov.pl