Zamknij

Polacy z dwoma złotami MŚ w kajakarstwie. Wielki dzień biało-czerwonych

Maciej Walasek
06.08.2022 17:18

Kobieca czwórka, a także Oleksij Koliadycz wywalczyli złote medale na MŚ w kajakarstwie. Panie zdominowały rywalizację na 500 m, a reprezentant biało-czerwonych zwyciężył rzutem na taśmę w zmaganiach kanadyjkarzy na 200 m.

Karolina Naja
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Oleksij Koliadycz tuż po starcie w konkurencji C1 szybko stracił do rywali i musiał rzucić się w ostrą pogoń. W pewnej chwili znajdował się na ostatnim miejscu. Jednak mocno zmobilizowany przystąpił do ataku, wywalczając tytuł mistrza świata. Polak wyprzedził o 0,1 s Niemca Nico Pickerta oraz o 0,15 s Kazacha Wiktora Stepanowa.

Z kolei polska czwórka kobieca w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zmiażdżyły konkurentki na dystansie 500 m. Biało-czerwone wyraźnie wyprzedziły Australijki i Meksykanki.

MŚ w kajakarstwie: Dwa złote medale Polaków

MŚ w kajakarstwie odbywają się w kanadyjskim Halifaxie. Kilka chwil później konto Polaków powiększyło się o srebrny medal panów. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zostali wicemistrzami globu w olimpijskiej konkurencji C2 500 m. Przegrali o 0,48 sekundy z Hiszpanami. Trzecią lokatę zajęli Chińczycy.

loader

RadioZET.pl/PAP