Polacy piszą historie. Mistrzowie Europy wyeliminowani z Eurobasketu

14.09.2022 22:30
Reprezentacja Polski koszykarzy

Reprezentacja Polski koszykarzy dokonała niemożliwego i pokonała Słowenię 90:87 w ćwierćfinale Eurobasketu. To historyczny wyczyn naszej kadry, która pokonała aktualnych mistrzów Europy!

Reprezentacja Polski koszykarzy sprawiła sensację na Eurobaskecie. Nasi koszykarze ograli Słowenię, aktualnych mistrzów Europy 90:87. Nasi rywale próbowali gonić wynik, jednak ostatecznie to "Biało-Czerwoni" awansowali do półfinału po raz pierwszy od 1971 roku.

W pierwszej kwarcie nasi koszykarze bardzo dobrze grali zespołowo. Aleksander Balcerowski wyglądał groźnie pod koszem, a Mateusz Ponitka liderował kadrą w ataku. A.J. Slaughter również brylował na parkiecie, dzięki swojej wizji.

Polacy sprawili sensację na Eurobaskecie!

Druga kwarta to koncert w wykonaniu Polaków. Większość rzutów za trzy trafiała do kosza, a nasi rywale wyglądali na zszokowanych. Często mylili się w prostych sytuacjach, również lider kadry Słowenii Luka Doncić nie pomagał swoją formą.

Po zmianie stron podopieczni Igora Milicicia zostali sprowadzeni na ziemię. Polacy roztrwonili 20-punktową przewagę, a nasi rywale zaczęli trafiać za trzy punkty. W naszym zespole brakowało zespołowości oraz każdy chciał kończyć akcje samemu.

Nasi wrócili jednak zza światów. W końcu zaczął trafiać A.J. Slaughter, a dzieła zniszczenia dokonał Ponitka, który był niezaprzeczalnym MVP tego spotkania.

Teraz nasza reprezentacja zmierzy się w półfinale z Francją. Walka o finał rozpocznie się o godzinie 17:45.