Zamknij

Podwójna wygrana CST MTB Team w Bike Atelier

Krzysztof Sobczak
08.05.2019 18:00
Podwójne zwycięstwo CST 7R MTB Team w Bike Atelier
fot. CST 7R MTB Team

Doskonały start drużyny CST 7R MTB Team w maratonie Bike Atelier. Na najwyższym stopniu podium stanęli Michalina Ziółkowska i Karol Rożek. Radio ZET jest patronem medialnym CST MTB Team.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sezonie 2018 Dąbrowa Górnicza gościła Bike Atelier MTB Maraton podczas październikowego finału, tym razem wyścig w Dąbrowie był drugim w kolejności tegorocznej edycji. Pogoda w minioną niedzielę bardziej przypominała jednak jesień i to taką w jej nieprzyjemnym wydaniu.

Ziółkowska i Rożek zwycięzcami Bike Atelier

Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła drużynie CST 7R w odniesieniu podwójnej wygranej, a zwycięzcami najważniejszych kategorii open oraz elita zostali Karol Rożek i Michalina Ziółkowska.

– Dąbrowa Górnicza zaserwowała dość ciężkie warunki atmosferyczne zawodnikom startujących w drugiej edycji BAM. Kilka stopni Celsjusza na plusie i padający przed startem deszcz sprawiły, że rywalizacja była bardziej wymagająca. Na szybkiej trasie decydującym momentem o przebiegu zawodów był odjazd mój i Adriana Brzózki z JBG2 Cryospace w pierwszej połowie wyścigu. We dwójkę zyskaliśmy przewagę nad resztą stawki i zapowiadało się, że walkę o zwycięstwo rozegramy między sobą. Obustronne próby odskocznia samotnie w końcówce nie przyniosły skutku i doszło do finiszu, który udało mi się wygrać, z czego jestem bardzo zadowolony – relacjonuje wyścig Karol Rożek.

Słowa Karola o znaczącej roli pogody potwierdza Michalina Ziółkowska.

– W oczekiwaniu na bardziej górzyste maratony w miniony weekend wystartowałam w Dąbrowie Górniczej na Bike Atelier Maratonie. Tym razem największym rywalem okazała się pogoda. Poprzedzający opad deszczu sprawił, że momentami było sporo błota, co nieznacznie utrudniło dość prostą i szybką trasę. Temperatura około 4 stopni i lekka mżawka początkowo nie zachęcały do wyjścia z samochodu. Jednak atmosfera wyścigu skutecznie podwyższyła temperaturę ciała i nakręciła do jazdy, więc nawet szybko minęło 60 km i tym razem był to dla mnie wygrany wyścig – mówi zawodniczka teamu CST 7R.

RADIO ZET PATRONEM MEDIALNYM CST 7R MTB TEAM W SEZONIE 2019

W niedzielnym wyścigu świetnie spisali się również nasi przedstawiciele w kategorii M30. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Kucewicz (szóste miejsce open), a na drugim Maciej Pitach (dziesiąte miejsce open).

Kilka dni wcześniej miał miejsce Puchar Polski MTB XC w Żukowie, w którym barwy CST 7R reprezentował Paweł Garczyk. Nasz zawodnik spisał się bardzo dobrze, zajmując siódme miejsce open, które dało mu jednocześnie piątą pozycję w klasyfikacji U23.

– Ciekawa, mocno interwałowa trasa dała popalić, a ja powoli się rozkręcam – krótko komentuje swój występ Paweł Garczyk.

Wyniki CST 7R MTB Team w Bike Atelier MTB Maraton Dąbrowa Górnicza

Dystans PRO

Michalina Ziółkowska – 1 open / 1 elita

Karol Rożek – 1 open / 1 elita

Michał Kucewicz – 6 open / 1 M30,

Michał Neumann – 8 open / 7 elita

Maciek Pitach – 10 open / 2 M30

Michał Kwiatek – 44 open / 5 M0

Dariusz Batek – DNF.

Puchar Polski MTB XC Żukowo

Paweł Garczyk – 7 open / 5 U23.

RAdioZET.pl/Magdalena Wójcik, CST 7R MTB Team