Zamknij

Poruszający wpis syna Ireny Szewińskiej. Piękne słowa [ZDJĘCIE]

Maciej Walasek
30.06.2018 11:31
Irena Szewińska z synem Andrzejem
fot. Facebook

Odeszła najwybitniejsza polska sportsmenka Irena Szewińska. Andrzej Szewiński, syn siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej dodał wzruszający wpis na Facebooku.

W piątek przed północą w wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska, najwybitniejsza lekkoatletka w dziejach polskiego sportu, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. O jej śmierci poinformował PAP mąż Janusz Szewiński.

Zobacz także

Pierwsza Dama polskiego sportu miała dwóch synów: Jarosława, który został informatykiem i Andrzeja. Ten drugi poszedł w ślady mamy i został sportowcem. Był siatkarzem i czołowym zawodnikiem zespołu AZS Częstochowa. Po śmierci wybitnej lekkoatletki wstawił poruszający wpis na Facebooku.

- Odeszła moja kochana Mama – napisał.

Bez tytułu
fot. Facebook

Po zakończeniu sportowej kariery Andrzej Szewiński zaczął zajmować się polityką. Aktualnie jest wiceprezydentem Częstochowy.

Irena Szewińska zdobyła siedem medali olimpijskich: trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Ustanawiała rekordy Polski, Europy i świata w biegach na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal i sztafetach.