Zamknij

Piotr Biesiekirski znów w MŚ Moto2. Polak będzie najmłodszy w stawce

10.09.2021 13:24
Piotr Biesiekirski znów w MŚ Moto2. Polak będzie najmłodszy w stawce
fot. Pb74.com

Piotr Biesiekirski jest naszą nadzieją w motosporcie. Przed 19-latkiem jeszcze żaden Polak nie startował w mistrzostwach świata Moto2. - Jestem spokojny o swój start, nie narzucam na siebie presji – mówił Radiu Zet.

W weekend w Aragonii odbędzie się trzynasta runda mistrzostw świata. Biesiekirski, na co dzień jeżdżący w hiszpańskim zespole Pertamina Mandalika SAG Euvic ponownie otrzymał od organizatorów „dziką kartę” i po raz dziewiąty w karierze wystąpi na zawodach tej rangi.

- Czuję się dużo lepiej, niż przed ostatnimi startami – mówi Polak. - Nie nakładam na siebie żadnej presji. To był mój problem na poprzednich mistrzostwach świata. Tym razem nie chcę się skupiać, ani na wyniku, ani na stracie do pierwszego zawodnika. Nie celuję w żadną konkretną pozycję. Po prostu wsiądę na motocykl i pojadę jak najlepiej. Nie będę skupiał się na otoczeniu – przyznał reporterowi Radia Zet Mateuszowi Wariance.

Biesiekirski: mam nadzieję, że pogoda dopisze

Biesiekirski w tym sezonie już raz miał szansę wystartować w mistrzostwach świata. Podczas Grand Prix Barcelony był 25. z najmniejszą do tej pory stratą do lidera. - Kwalifikacje nie były dla nas najlepsze. Reszta poszła bardzo fajnie. Byłem zadowolony. Niestety w drugim wyścigu się przewróciłem – zdradza 19-latek.

Przed jedynym Polakiem w Moto2 jeszcze start w Grand Prix Walencji, które wyjątkowo odbędzie się dopiero w listopadzie. - W tym roku kalendarz jest bardzo chaotyczny – przyznaje Biesiekirski. - -Mam nadzieję, że pogoda dopisze, bo o tej porze roku bywa różnie. Problem z Walencją jest taki, że czwarty zakręt lubi dokuczać zawodnikom. Przy niskich temperaturach wielu ląduje na ziemi. Mnie też już się to zdarzyło. Przy podjęciu ryzyka można jednak zyskać sporo czasu. Lepiej, żeby padało, niż żeby było zimno – zakończył.

Grand Prix Aragonii rozpocznie się w niedzielę o 12:20. Na sobotę zaplanowano trening i kwalifikacje. Moto2 dla większości zawodników jest przystankiem do startów w MotoGP – najważniejszej imprezie motocyklowej na świecie.

RadioZET.pl/Mateusz Warianka