Zamknij

Pijany sędzia na meczu 10-latków. Nie był w stanie utrzymać się na nogach

21.09.2021 15:17
Pijany sędzia na meczu 10-latków
fot. Twitter/screen

Skandal w meczu hokeja na lodzie w Rosji. Spotkanie drużyn do lat 10 miał poprowadzić kompletnie pijany sędzia. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać się na nogach, a po całym zdarzeniu został dożywotnio zdyskwalifikowany. Zobacz WIDEO.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w meczu Pucharu Moskwy pomiędzy drużynami Spartaka i Akademią Charłamowa. Na tafli pojawili się młodzi hokeiści z rocznika 2011, a wraz z nimi... kompletnie pijany sędzia, który miał poprowadzić ten mecz. W pracy wytrzymał jednak zaledwie 5 minut.

Arbiter już podczas pierwszego wyjazdu na lód z trudem łapał równowagę i opierał się o bandy. Gdy ruszył, natychmiast upadł. Później walczył jeszcze z grawitacją, starał się utrzymać na nogach, tłumaczył, że ma problemy z łyżwami i po wymianie będzie lepiej. Nie było. Jak tylko schylił się po krążek, kolejny raz zaliczył bliskie spotkanie z lodem.

Pijany sędzia prowadził mecz 10-letnich hokeistów [WIDEO]

- Pierwszy raz w ciągu 20 lat spotykam się z taką sytuacją. Mamy zupełnie normalną grupę sędziów. [...] Chłopak w młodym wieku został bez matki, być może ta sytuacja wpłynęła na jego wychowanie - tłumaczył później szef sędziów Moskiewskiego Związku Hokeja Igor Swietiłow.

Komisja Sportowo-Dyscyplinarna Moskiewskiego Związku Hokeja nie była tak wyrozumiała dla sędziego i podjęła decyzję o dożywotniej dyskwalifikacji.

RadioZET.pl/sport.pl