Paweł Korzeniowski zakończył karierę! Sportu jednak nie porzuca

Krzysztof Sobczak
16.02.2017 18:01
Paweł Korzeniowski
fot. EastNews

Paweł Korzeniowski, mistrz świata na 200 m stylem motylkowym z Montrealu w 2005 roku, zakończył karierę! - To już oficjalna informacja - napisał 31-letni pływak na Facebooku. Ma już nowy pomysł na siebie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Korzeniowski, wspólnie z Otylią Jędrzejczak, przez lata był "twarzą" polskiego pływania. Największy sukces osiągnął w Montrealu, ale na podium wielkich imprez stawał aż 24 razy. W swoim dorobku ma m.in. dwa wicemistrzostwa świata i trzy tytuły mistrza Europy na 200 m "motylkiem". W jego kolekcji brakuje jedynie krążka z igrzysk olimpijskich - startował na nich 4-krotnie, a najbliżej medalu był w Atenach w 2004 roku, kiedy zajął 4. miejsce.

Zobacz także

- To już oficjalna informacja. 20 lat pływania na wysokim poziomie, spora liczba zdobytych medali na najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych (około 500), przepłyniętych kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, sporo wyrzeczeń, ale warto było dla tych kilku chwil w życiu poczuć się wyjątkowo - usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego! Nie da się tego opisać słowami. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi osiągnąć to, co osiągnąłem! Fanklubowi, trenerom, działaczom, fizjoterapeutom, sponsorom, kibicom. Dziękuję, że byliście ze mną na dobre i na złe! Mam nadzieję, że przysporzyłem Wam sporo radości i emocji podczas całej mojej kariery! - napisał 31-latek na Facebooku. Korzeniowski nie porzuca jednak sportu i już ma nowy pomysł na życie.

- Zostałem trenerem w Legii Warszawa, więc czas najwyższy przekazać komuś moje doświadczenie. Nie rezygnuję ze sportu, bo to jest coś co kocham! - zdradził.

To jednak nie wszystko, gdyż były już pływak postanowił zmienić konkurencję. - Teraz czas spróbować innej dyscypliny sportu, a będzie to triathlon - wyznał.

RadioZET.pl/Facebook/KS