Zamknij

Paul Smart nie żyje. Znany motocyklista zginął w wypadku

28.10.2021 09:56
Paul Smart nie żyje
fot. Twitter/Bennetts British Superbikes Championship

Paul Smart nie żyje. Legendarny brytyjski motocyklista zginął w wypadku drogowym podczas jazdy na motocyklu - poinformowano na Twitterze Bennetts British Superbikes Championship. Miał 78 lat.

Paul Smart największą popularność zyskał w 1972 roku, gdy w dniu swoich 29. urodzin (23 kwietnia) triumfował w pierwszej edycji wyścigu motocyklowym Imola 200. Na przełomie lat 60' i 70' XX wieku ścigał się w różnych seriach na motocyklach o pojemności 250, 350 i 500cc. Reprezentował barwy zespołów Suzuki, Triumph, Kawasaki i Yamaha. Karierę zakończył w 1978 roku, ale cały czas był blisko swojej ukochanej dyscypliny sportu.

Brytyjskie media nazywały go "jednym z najlepszych motocyklistów w kraju". Niestety w środę świat wyścigów obiegła wiadomość o tragicznej śmierci Smarta.

Paul Smart zginął w wypadku motocyklowym

"Jesteśmy zasmuceni informacją, że Paul Smart zginął w środę w kolizji drogowej podczas jazdy motocyklem. Paul był niezwykle popularną postacią zarówno w padoku, jak i poza nim. Był bardzo kochany przez swoją rodzinę, przyjaciół i fanów na całym świecie. Nasze myśli są z nimi" - napisano w komunikacie Bennetts British Superbikes Championship.

Okoliczności zdarzania bada policja.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty