Zamknij

Patryk Dudek wygrał GP Niemiec. Polacy zdominowali zawody

Maciej Walasek
04.06.2022 21:57
Patryk Dudek
fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/East News

Patryk Dudek wygrał żużlową Grand Prix Niemiec w Teterowie, czwartą rundę indywidualnych mistrzostw świata. Tuż za nim uplasował się Bartosz Zmarzlik, który jednocześnie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Podium uzupełnił Szwed Fredrik Lingren. Zawody na czwartym miejscu ukończył Brytyjczyk Robert Lambert.

Po fazie zasadniczej odpadli Maciej Janowski i Paweł Przedpełski.

Na trudnym, bardzo wymagającym torze w Teterowie od początku świetnie czuł się Dudek, który po fazie zasadniczej miał 13 punktów. Natomiast Zmarzlik w swoim czwartym biegu (łącznie to był 14. wyścig) przyjechał ostatni, ale to była jego jedyna wpadka - przed półfinałami miał na koncie 10 punktów.

Patryk Dudek najlepszy w GP Niemiec, Zmarzlik drugi

W pierwszym półfinale Patryk Dudek zostawił za plecami doborowe towarzystwo - drugi był Lambert, a kolejne miejsca zajęli żużlowcy wymieniani w gronie faworytów, Brytyjczyk Tai Woffinden i Duńczyk Leon Madsen.

Z kolei Zmarzlik w swoim półfinale przyjechał na metę jako drugi, tocząc zaciętą walkę z trzecim Brytyjczykiem Danielem Bewleyem. Tutaj najlepszy był Lindgren, a ostatni - Australijczyk Jack Holder.

Finał okazał się - po raz kolejny tego dnia - popisem Dudka, który świetnie wystartował i nie dał się dogonić. Na drugim miejscu przyjechał - również pewnie - Zmarzlik, a na trzecim Lindgren. W rywalizacji właściwie nie liczył się Lambert. Tym samym biało-czerwoni powetowali sobie ostatnie mniej udane występy - w dwóch poprzednich turniejach GP (w Warszawie i Pradze) nikt z Polaków nie stanął na podium.

W klasyfikacji generalnej lider Zmarzlik ma 62 punkty i już o jedenaście wyprzedza drugiego w klasyfikacji Janowskiego. Dudek awansował na 9. miejsce, ale ma taki sam dorobek jak siódmy i ósmy zawodnik (35 pkt).

Kolejne zawody zaplanowano na 25 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim.

RadioZET.pl/PAP