PŚ w kolarstwie torowym: Mateusz Rudyk z nowym rekordem Polski

09.11.2019 13:23
Mateusz Rudyk
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Mateusz Rudyk pobił w Glasgow rekord Polski na 200 metrów ze startu lotnego podczas zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W kwalifikacjach Polak uzyskał czas 9,558. Szybciej ten dystans pokonał tylko Holender Harrie Lavreysen - 9,535. Co ciekawe, 24-latek poprawił swój własny rekordowy wynik.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mateusz Rudyk pobił rekord Polski na 200 metrów ze startu lotnego z czasem 9,558. Lepszy w kwalifikacjach do zawodów Pucharze Świata w kolarstwie torowym w Glasgow był od Polaka tylko Holender - Harrie Lavreysen, który uzyskał wynik 9,535. Co ciekawe, poprzedni rekordowy w Polsce rezultat również należał do Rudyka i wynosił 9.584. Taki czas brązowy medalista mistrzostw świata i Europy osiągnął dwukrotnie: 2 grudnia 2018 w Berlinie oraz 2 marca 2019 w Pruszkowie.

PŚ w kolarstwie torowym: Mateusz Rudyk pobił rekord Polski

W piątek, pierwszym dniu pucharowych zawodów w Glasgow, Rudyk wraz z Maciejem Bieleckim i Krzysztofem Makselem wywalczył szóste miejsce w sprincie drużynowym. Triumfowali niepokonani od dłuższego czasu mistrzowie świata i Europy - Holendrzy.

Glasgow jest drugą imprezą torowego Pucharu Świata w sezonie 2019/20. Gospodarzami kolejnych będą: Hongkong, nowozelandzkie Cambridge, australijskie Brisbane i Milton w Kanadzie. We wszystkich zawodnicy walczą o punkty do kwalifikacji olimpijskich.

RadioZET.pl/PAP