Zamknij

PŚ w biathlonie: Kamila Żuk 10. w Ruhpolding, Tiril Eckhoff nową liderką

15.01.2020 15:54
Tiril Eckhoff
fot. PAP/EPA

Kamila Żuk zajęła 10. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Piąte zwycięstwo w tym sezonie odniosła Norweżka Tiril Eckhoff, która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Żuk musiała w środę pokonać jedną karną rundę, ale i tak została sklasyfikowana wyżej od niektórych lepiej strzelających rywalek. Jedną z nich była Monika Hojnisz-Staręga, która na strzelnicy była bezbłędna, ale zajęła ostatecznie 17. miejsce.

Pś w biathlonie - klasyfikacja generalna: Eckhoff nową liderką

Druga była Szwedka Hanna Oeberg, a trzecia - dotychczasowa liderka cyklu Włoszka Dorothea Wierer. Niespodzianką jest czwarta lokata Białorusinki Hanny Soły, która w zawodach PŚ nigdy wcześniej nie była wyżej niż na 30. miejscu.

Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut zajęły dalsze lokaty i nie zakwalifikowały się do niedzielnego biegu na dochodzenie, w którym wystartuje 60 biathlonistek. Cała czwórka Polek stanie za to w piątek na starcie sztafety 4x6 km.

W czwartek w sprincie na dystansie 10 km rywalizować będą mężczyźni, w tym trzech Polaków. Runda PŚ w Ruhpolding zakończy się w niedzielę.

RadioZET.pl/PAP