PŚ w biathlonie: Bardzo dobry występ Hojnisz-Staręgi, triumf Eckhoff

08.03.2020 12:52
Tiril Eckhoff

Monika Hojnisz-Staręga zajęła szóste miejsce w biegu ze startu wspólego w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w czeskim Novym Mescie. Zwyciężyła Norweżka Tiril Eckhoff, do której Polka straciła 43,5 s.

Eckhoff odniosła siódme zwycięstwo w tym sezonie. Na strzelnicy pomyliła się tylko raz, bardzo dobrze pobiegła i na mecie wyprzedziła o 25,3 s Szwedkę Hannah Oeberg oraz o 32,4 s Niemkę Franziskę Preuss.

Hojnisz-Staręga musiała pobiec dwie rundy karne. Mimo to była blisko nawet czwartej pozycji, kończąc bieg tuż za Francuzką Justine Braisaz i liderką klasyfikacji generalnej PŚ Włoszką Dorotheą Wierer.

Nove Mesto szczęśliwe dla Moniki Hojnisz-Staręgi

To kolejna lokata w czołówce Hojnisz-Staręgi. W czwartek w sprincie w Novym Mescie zajęła dziewiąte miejsce. Miejscowość na Morawach jest szczęśliwa dla chorzowianki. W 2013 roku zdobyła tam swój jedyny medal mistrzostw świata - brąz w biegu ze startu wspólnego.

W niedawnych mistrzostwach świata we włoskiej Anterselvie polska biathlonistka w biegu ze startu wspólnego była czwarta, a w biegu indywidualnym - szósta.

Zawody odbywają się bez publiczności ze względu na epidemię koronawirusa. Na niedzielę zaplanowano jeszcze bieg ze startu wspólnego mężczyzn, bez udziału Polaków.

Biathlon: Wyniki biegu masowego w Novym Meście