Zamknij

Wielka impreza odwołana. Świat sportu reaguje na wojnę w Ukrainie

24.02.2022 12:40
Rosja
fot. NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Pierwsza sportowa impreza zostaje odwołana. W związku z atakiem Rosji na Ukrainę międzynarodowa federacja FIL przekazała, że finałowe zawody Pucharu Świata, które od czwartku były zaplanowane w Moskwie, nie dojdą do skutku.

W czwartek nad ranem Władimir Putin wydal rozkaz ataku wojskom rosyjskim, które wtargnęły na teren Ukrainy. Od wczesnych godzin porannych na wiele ukraińskich miast spadały rosyjskie rakiety. Witalij Kliczko wysłał specjalny apel do mieszkańców Kijowa, udzielając obywatelom kilku wskazówek. Jednocześnie kibice piłki nożnej czekają, jak na rosyjską inwazję zareaguje FIFA i UEFA.

W oczekiwaniu na nowe informacje odwołano pierwszą sportową imprezę. W czwartek zaplanowano początek zmagań w zawodach PŚ w saneczkarstwie w Moskwie. Jak poinformował dyrektor FIL Andreas Castiglioni po spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych reprezentacji, wszystkie ekipy zostały poproszone o natychmiastowe opuszczenie Moskwy. 

PŚ w Moskwie odwołany

Tym samym tegoroczny sezon w saneczkarstwie na torach naturalnych został zakończony.

Wojna w Ukrainie NA ŻYWO: Najnowsze informacje o wojnie w Ukrainie 

Julia Płowy z dorobkiem 113 punktów zajęła 15. miejsce wśród saneczkarek, a zwyciężyła Włoszka Evelin Lanthaler - 500. W jedynkach mężczyzn Adrian Machnik był 41. - 23 pkt. Najlepszy okazał się Włoch Alex Gruber - 430. W dwójkach także triumfowali reprezentanci Italii Patrick Pigneter i Florian Clara, którzy podobnie jak Lanthaler wygrali wszystkie pięć zawodów.

RadioZET.pl/PAP