Zamknij

PKN Orlen nie podjął jeszcze decyzji ws. sponsorowania Roberta Kubicy

Krzysztof Sobczak
25.10.2018 15:39
Robert Kubica czeka na decyzję PKN Orlen
fot. Hasan Bratic/SIPA/EastNews

Członek zarządu PKN Orlen Zbigniew Leszczyński poinformował, że koncern nie podjął jeszcze decyzji w sprawie sponsorowania Roberta Kubicy. Pieniądze od paliwowego giganta dałyby kierowcy znacznie większe możliwości przetargowe w negocjacjach z Williamsem i - być może - innymi zespołami Formuły 1.

Zagłosuj

Czy Kubica wróci do F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed kilkoma dniami Kubica spotkał się prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem. W mediach natychmiast pojawiły się spekulacje, że koncern wesprze Polaka kwotą ok. 40 milionów złotych. Taka suma mogłaby przekonać team z Grove do powierzania Robertowi fotela etatowego kierowcy. Na razie jednak żadne wiążące decyzje nie zapadły.

– Spotkanie sprzed kilku dni prezesa Daniela Obajtka z Robertem Kubicą miało charakter kurtuazyjny, nie poruszano tam tematów współpracy sponsorskiej – powiedział Leszczyński cytowany przez serwis gazeta.pl. - Obecnie jest zbyt wcześnie, by mówić o potencjalnej współpracy lub jakichkolwiek jej szczegółach - dodał.

Kubica zostanie w Williamsie?

Obecnie Robert Kubica pełni funkcję kierowcy testowego i rozwojowego Williamsa. W brytyjskiej stajni do obsadzenia na przyszły sezon pozostało jedno miejsce, bo wcześniej kontrakt podpisano z 20-letnim Georgem Russellem.

Przed kilkoma dniami media informowały, że Kubica ma plan "B", którym byłoby objęcie funkcji trzeciego kierowcy w Ferrari, a zatem w zespole, z którym miał już podpisaną umowę w 2011 roku. Wówczas jego plany pokrzyżował wypadek.

RadioZET.pl/gazeta.pl/KS