Zamknij

Otylia Jędrzejczak podjęła ważną decyzję: Będę walczyć o fotel prezesa PZP

06.09.2021 22:26
Otylia Jędrzejczak
fot. VIPHOTO/East News

Otylia Jędrzejczak potwierdziła, że będzie kandydować na nowego prezesa Polskiego Związku Pływackiego. - Potrzeba zmian jest widoczna - zaznaczyła mistrzyni olimpijska z 2004 roku.

Otylia Jędrzejczak będzie walczyć o fotel prezesa PZP. W poście opublikowanym w mediach społecznościowych utytułowana pływaczka przypomniała, że "większość jej życia kręci się wokół pływania", a od ośmiu lat działa na rzecz rozwoju sportu powszechnego, czyli szeroko pojętej aktywności fizycznej i jej ukochanej dyscypliny.

- (...) Sport nauczył mnie podejmowania wyzwań, a życie budowania zespołu działającego dla rozwoju sportu i życia poprzez sport - napisała na swoim profilu na Facebooku.

Otylia Jędrzejczak będzie walczyć o fotel prezesa PZP

"W związku z tym, iż jestem częścią tej dyscypliny, zawsze będę doceniała jej plusy i pozytywne działania. Widzę jednak wciąż popełniane błędy. Potrzeba zmiany jest widoczna. Zmiana ma jednak połączyć środowisko, żebyśmy bogatsi w zdobyte już doświadczenia- i te pozytywne, i te, które nie powinny się wydarzyć - ruszyli w przód! Dlatego zdecydowałam się na zgłoszenie swojej kandydatury na Prezesa Polskiego Związku Pływackiego! Stawiam na ewolucje, a nie rewolucje!" - dodała.

Wybory odbędą się w dniach 25-26 września w Spale.

O polskiej federacji w tej dyscyplinie sportu zrobiło się głośno tuż przed igrzyskami w Tokio. Okazało się wówczas, że sześcioro polskich pływaków w wyniku błędów popełnionych przy ich zgłoszeniach nie wystąpi na olimpijskim basenie, choć polecieli do Japonii. Po kilku dniach pobytu wrócili do kraju.

Prezes PZP Paweł Słomiński wystosował wówczas obszerne oświadczenie, w którym przeprosił i wytłumaczył powody zamieszania związanego z występem biało-czerwonych w Tokio. Jak dodał, na wszystkie opisane przez niego fakty posiada kopie prowadzonej korespondencji oraz dokumentów.

Otylia Jędrzejczak zdobyła trzy medale igrzysk w Atenach w 2004 roku, w tym złoty na 200 m stylem motylkowym (oprócz tego dwa srebrne).

W jej bogatej kolekcji znajduje się też siedem medali mistrzostw świata: dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe, a także 10 mistrzostw Europy (5-3-2). Trzykrotnie (2004-06) wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku w Polsce.

RadioZET.pl/PAP