Zamknij

Ministerstwo Sportu pracuje nad planem otwarcia basenów

19.05.2020 16:59
Ministerstwo sportu pracuje nad planem otwarcia basenów
fot. Ministerstwo Sportu/Twitter

Ministerstwo Sportu przygotowuje się do czwartego etapu znoszenia obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa, który ma objąć m.in. siłownie, kluby fitness i baseny. O otwarciu pływalni szefowa resortu Danuta Dmowska-Andrzejuk we wtorek rozmawiała z Otylią Jędrzejczak.

Kiedy otwarcie basenów? Konkretnej daty wciąż brakuje, jednak jeśli rząd zachowa dotychczasowe tempo znoszenia kolejnych restrykcji, należy spodziewać się tego 1 czerwca. W oficjalnych komunikatach Ministerstwo Sportu jest tajemnicze i pisze jedynie o "monitorowaniu sytuacji". "Związane jest to z szeregiem czynników wpływających na podejmowane decyzje, które dynamicznie zmieniają się każdego dnia" - napisano na stronie resortu przed kilkoma dniami.

Do czwartego etapu luzowania restrykcji przygotowuje się szefowa MS Danuta Dmowska-Andrzejuk, która podobnie jak było przy okazji otwierania orlików czy wznowienia rozgrywek ekstraklasy, radzi się w tym temacie z ekspertami. W przypadku pływalni jest nim mistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata Otylia Jędrzejczak.

Otwarcie basenów - ministerstwo przygotowuje rozwiązania

"Dziś miałam przyjemność spotkania z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk. Współpracujemy w ramach Społecznej Rady Sportu, w której mam zaszczyt i przyjemność być. W związku z tym, iż najbliższa mojemu sercu jest moja dyscyplina, czyli pływanie, a także dlatego, że mam duży sentyment i wielki szacunek dla całego środowiska, rozmawiałyśmy m.in. o odmrożeniu pływalni" - napisała Jędrzejczak po konsultacjach z szefową resortu.

"Jest ważne, by nasi wszyscy zawodnicy mogli wrócić do normalnych treningów. Oczywiście wiadomo, że zawodnicy wyznaczeni przez Polski Związek Pływacki są już w Spale i Wałczu, ale to przecież tylko elita, kilkadziesiąt osób. Pani minister, jako była zawodniczka i absolwentka AWF bardzo dobrze rozumie problemy sportowców. Omawiałyśmy możliwe rozwiązania i mam nadzieje, że już niedługo wszystkie osoby kochające pływanie będą mogły ćwiczyć na 100 procent" - dodała.

Na wyniki tego spotkania będziemy musieli poczekać najpewniej do przyszłego tygodnia, kiedy premier Mateusz Morawiecki przedstawi szczegółowe plany "odmrażania" gospodarki, także w obszarze sportu. Na nowe wytyczne z niecierpliwością czekają nie tylko właściciele basenów, ale także siłowni i klubów fitness. Ich biznesy podupadły najmocniej, bo zostały wyłączone z użytkowania na blisko trzy miesiące.

RadioZET.pl/Instagram