Zbiórka na starty Roberta Kubicy w F1. Uważaj, to OSZUSTWO!

Krzysztof Sobczak
23.11.2017 10:14
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sports F1

Oszuści chwytają się różnych sposobów, by wyłudzić pieniądze od nieświadomych osób. Były już metoda "na wnuczka", "na policjanta", "na ZUS', a nawet na chore nieistniejące dziecko. Teraz do tego niechlubnego grona dołącza metoda "na Kubicę".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na Facebooku powstała strona "Zbiórka dla Roberta Kubicy", na której autor przekonuje, że zbiera fundusze na starty Polaka w Formule 1. Fanpage działa od kilku dni.

Zobacz także

Jak się okazuje, jej pomysłodawca nie jest w żaden sposób powiązany z kierowcą, a prowadzona przez niego zbiórka jest zwykłym oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy od kibiców. Sprawa została już zgłoszona do administratorów Facebooka, dlatego można się spodziewać, że wkrótce zniknie. Na razie ze strony ubywają "lajki".

Gra na uczuciach

Oszust wykorzystał emocje, jakie towarzyszą ewentualnemu powrotowi Roberta Kubicy do królowej motorsportu. Nie wiadomo, ile zdołał zebrać pieniędzy, ale jest pewne, że nie trafią one do kierowcy.

Według nieoficjalnych doniesień, sponsor Kubicy będzie musiał wnieść do zespołu Williamsa 8-12 milionów euro. Stąd wynika, że oszust liczył na ogromny zarobek...

Uważaj!

Uważaj na wszelkie tego typu akcje. Zawsze sprawdzaj, kto jest jej autorem i nie wpłacaj pieniędzy przed zweryfikowaniem wiarygodności źródła.

RadioZET.pl/KS