Zamknij

Ostra krytyka senatorów po masakrze w Teksasie. Trener klubu NBA: zróbcie coś!

25.05.2022 15:00
Ostra krytyka senatorów po masakrze w Teksasie. Trener klubu NBA: to żenujące
fot. screen/ Golden State Warrior/ Twitter

- Mam dość chwil ciszy, kondolencji. Kiedy coś wreszcie zrobimy? - krzyczał na konferencji prasowej Steve Kerr, trener Golden State Warriors, odnosząc się do masakry w szkole w Teksasie. Zginęło w niej 19 dzieci i dwoje dorosłych, w tym nauczycielka.

Steve Kerr, który chętnie zabiera głos na tematy niezwiązane z koszykówką, na początku konferencji zaznaczył, że nie będzie mówił o sporcie. - W tym momencie to nie ma znaczenia. Dzieci i nauczyciela zabito 400 mil stąd. Ostatnio mieliśmy też w Buffalo zamordowaną starszą osobę w supermarkecie, atak na osoby w kościele.  Teraz są to dzieci zabite w szkole. Kiedy coś zrobimy? - krzyczał Kerr.

Trener Golden State Warriors dodał: Jestem zmęczony kondolencjami, wymówkami, chwilami ciszy. Wystarczy. 50 senatorów nie chce głosowania za ustawą ograniczającą dostęp do broni, a nowe prawo dwóch lat czeka na ich głosowanie. Powód tego jest taki, że chcą utrzymać się przy władzy. Pytam was wszystkich senatorów, którzy nie chcą nic zrobić w sprawie przemocy, strzelanin w szkołach i w supermarketach. Pytam was: czy zamierzacie przedłożyć własne pragnienie władzy ponad życie naszych dzieci, starszych ludzi i chodzących do kościoła? Pomyślcie o własnych dzieciach. Co stałoby się, gdyby dziś to były one? Senatorzy trzymają nas jako zakładników. Oni nie zgadzają się, by zagłosować, bo chcą utrzymać się przy władzy. To żenujące. Mam dość – powiedział i wyszedł z konferencji.

Tragiczny bilans masakry w Teksasie. Napastnik zastrzelił 19 uczniów

We wtorkowej strzelaninie w mieście Uvalde w Teksasie w USA zginęło 19 uczniów oraz nauczycielka tamtejszej szkoły podstawowej. Napastnika zastrzeliły służby, które zostały wezwane na miejsce.

Zabite dzieci były w wieku od 7 do 10 lat. Zastrzelony przez policjantów Salvador Romas to prawdopodobnie były uczeń liceum w Uvalde. Na razie nie jest znany motyw jego działania, wiadomo tylko, że przed szkołą porzucił swój samochód i wszedł do budynku z pistoletem oraz prawdopodobnie z karabinem.

Kupił broń na swoje 18. urodziny. Nowe doniesienia ws. sprawcy strzelaniny w Tekasie

RadioZET.pl/PAB