Zamknij

Była mistrzyni olimpijska zaatakowała dyrektorkę szkoły...choinką

Maciej Walasek
26.01.2019 17:30
Olga Danilova i
fot. Associated Press/JOE CAVARETTA

Olga Daniłowa zaatakowała dyrektorkę szkoły przystrojoną choinką. Była mistrzyni olimpijska w biegach na nartach została wytrącona z równowagi. O aferze rozpisują się zagraniczne media.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Olga Daniłowa to trzykrotna mistrzyni olimpijska w biegach na nartach. Imieniem Rosjanki nazwano szkolę sportową w mieście Aleksandrow w obwodzie włodzimierskim. Dyrektorką placówki jest Ekaterina Szagowa. Serwis onet.pl podaje, że pod koniec ubiegłego roku, była zawodniczka zaprosiła ją na spotkanie. W trakcie rozmowy zarzuciła jej brak profesjonalizmu i oskarżyła, że szkoła nie promuje wśród uczniów aktywności fizycznej, a zorganizowane wydarzenia odbywają się poniżej oczekiwań.

Zobacz także

Po tych słowach, dyrektorka zaczęła wypominać Daniłowej, że ta zapomniała o szkole i przestała ją odwiedzać. Dodatkowo uważała, że to ona jest winna, że w mieście upadło narciarstwo. W tym momencie trzykrotna mistrzyni olimpijska chwyciła stojącą obok ozdobioną choinkę i zaatakowała kobietę. Według doniesień mediów, była zawodniczka miała tez złapać dyrektorkę za gardło. Daniłowa potwierdziła, że w czasie rozmowy doszło do konfliktu, zaznaczając, że ta też ją zaatakowała.

Pomimo całej sprawy nie wszczęto postępowania karnego, ponieważ zeznania obu pań nie zgadzały się ze sobą.

Olga Daniłowa zdobywa trzy złote medale olimpijskie i jeden srebrny na zimowych igrzyskach olimpijskich w Nagano w 1998 roku.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/onet.pl/MW