Zamknij

Gigantyczny sukces Natalii Maliszewskiej. Polka powtórzyła wyczyn z 2018 roku

23.10.2021 12:27
Natalia Maliszewska
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Natalia Maliszewska wygrała w Pekinie zawody Pucharu Świata w short-tracku na dystansie 500 metrów. To trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze Polki, mistrzyni Europy z 2019 roku w tej konkurencji.

  1. Ogromny sukces Natalii Maliszewskiej. Polka najlepsza w PŚ w Pekinie
  2. Zawody w Pekinie zainaugurowały Puchar Świata w short-tracku w sezonie 2021/2022

Natalia Maliszewska w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Pekinie była bezkonkurencyjna. Wcześniej dwukrotnie poprawiała rekord kraju, a w finale, prowadząc od startu do mety, pewnie pokonała Włoszkę Ariannę Fontannę i Koreankę Minjeong Choi.

Polka może jednak mówić o sporym szczęściu. W decydującym wyścigu, jadąc na pierwszej pozycji, straciła równowagę i upadła. Po chwili przewróciły się także trzy inne zawodniczki i bieg został przerwany. Dzięki temu Maliszewska mogła wziąć udział w powtórce.

Ogromny sukces Natalii Maliszewskiej. Polka najlepsza w PŚ w Pekinie

Polka po raz 11. stanęła na podium pucharowych zawodów. Wcześniej wygrywała dwukrotnie - w listopadzie 2018 roku w Calgary i w Salt Lake City.

500 metrów to jej koronny dystans. W sezonie 2018/2019 zdobyła Puchar Świata i została wicemistrzynią świata. Rok później wywalczyła złoty medal w mistrzostwach Europy, a w tym roku w Gdańsku była druga. Nie powiódł jej się natomiast olimpijski start w Pjongczangu, gdzie odpadła w ćwierćfinale. Okazję do rewanżu będzie miał jednak już wkrótce w Pekinie.

Zawody w Pekinie zainaugurowały Puchar Świata w short tracku w sezonie 2021/2022

W ćwierćfinałach pekińskich zawodów PŚ na 500 m odpadły siostra Natalii Maliszewskiej Patrycja oraz Nicola Mazur.

Zawody w Pekinie są pierwszymi w cyklu PŚ po prawie półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Otwierają sezon 2021/2022, są zaliczane do olimpijskich kwalifikacji, ale też stanowią jedną z imprez testowych przed igrzyskami, które odbędą się w dniach 4-20 lutego.

RadioZET.pl/PAP