Zamknij

Ogromna hojność medalisty olimpijskiego. Sam zakwaterował 80 uchodźców w hotelu

11.03.2022 15:26
Ogromna hojność mistrza olimpijskiego. Sam zakwaterował 80 uchodźców w hotelu
fot. screen/ osnapix/imago images

Paul Schockemoehle, medalista olimpijski z Niemiec sprowadził do swojego kraju 80 uchodźców wojennych z Ukrainy. Sam opłaca ich pobyt w hotelu położonym nieopodal jego stadniny.

Paul Schockemoehle reprezentował Niemcy na igrzyskach olimpijskich w Montrealu podczas których zdobył srebrny medal w jeździectwie, a także na zawodach w Los Angeles na których wywalczył brąz. Na emeryturze 76-letni sportowiec nie przestał być aktywny. W ostatnich dniach sprowadził do Niemiec 80 uchodźców wojennych. Ukraińcy, których przyjął Schockemoehle zostali zakwaterowani w hotelu, który znajduje się nieopodal stajni prowadzonej przez Niemca. 76-latek sam opłaca ich pobyt. 

- Odebraliśmy 80 osób z polsko-ukraińskiej granicy. Wśród nich są małe dzieci. Obecnie, wszyscy zostali zakwaterowani w hotelu w Neustadt-Glewe. Właściciele tego miejsca dają nam małe zniżki, ale póki co ja za wszystko płacę – powiedział Niemiec dziennikarzom gazety FAZ.

"Chcę, by inni poszli w moje ślady"

Medalista igrzysk i imprez mistrzowskich podkreślił, że w normalnych warunkach nie chciałby mówić wkoło o tym, jak pomaga ludziom. - Ale tym razem zrobiłem wyjątek, by inni poszli w moje ślady – stwierdził Schockemoehle

W piątek NATO poinformowało, że z Ukrainy uciekło już 2,5 miliona osób. Większość z nich trafiła do Polski.

RadioZET.pl/PAB