Zamknij

Polscy sportowcy przypominają o obowiązku noszenia maseczek [ZDJĘCIA]

16.04.2020 13:12
Piotr Żyła
fot. Piotr Żyła/Instagram

Piotr Żyła, Adam Małysz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Sofia Ennaoui i inni polscy sportowcy w mediach społecznościowych przypominają o nakazie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, który obowiązuje od czwartku 16 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nakaz wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa. Jest to pierwszy z elementów stopniowego "odmrażania" życia publicznego, na razie w bardzo okrojonym zakresie.

Sportowcy przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa

"Bądźmy odpowiedzialni i zostańmy w domu, ale jeśli już musimy wyjść - zakładajmy maseczki! Ja już swoją mam" - napisał na Instagramie dyrektor kadry w skokach narciarskich i w kombinacji norweskiej Adam Małysz.

"Dbamy o siebie i innych, nosimy maseczki" - wtórował mu Piotr Żyła. Podobny wpis zamieścił inny ze skoczków, Maciej Kot.

"Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!" - zaapelowała najlepsza polska biegaczka na 1500 m, Sofia Ennaoui. O noszeniu maseczek przypominają także członkinie sztafety 4x400 m, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Mistrzyni Europy zrobiła to w żartobliwy sposób.

Małgorzata Hołub-Kowalik
fot. Małgorzata Hołub-Kowalik/Instagram
Justyna Święty-Ersetic
fot. Justyna Święty-Ersetic/Instagram

Przed kilkoma dniami reprezentant Polski w piłce nożnej Grzegorz Krychowiak opublikował w sieci instruktaż, jak prawidłowo ściągać maseczkę.

RadioZET.pl