Zamknij

Rząd otwiera siłownie, kluby fitness, baseny. Od kiedy można trenować?

27.05.2020 11:32
Otwarcie siłowni
fot. Shutterstock

Otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów staje się faktem. W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił założenia czwartego etapu znoszenia obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa. Nowe przepisy wejdą w życie 6 czerwca.

Siłownie, kluby fitness i baseny pozostawały zamknięte od 14 marca, kiedy rząd wprowadził w kraju stan zagrożenia epidemicznego. "Odmrażanie" gospodarki podzielono na cztery etapy - wcześniej otwarto m.in. boiska, orliki, korty tenisowe czy hale sportowe, można było też biegać, jeździć na rowerze czy korzystać ze skateparków - ale właściciele siłowni, klubów fitness, basenów musieli poczekać do ostatniej fazy.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiej Federacji Fitness wynikało, że na początku czerwca straty będą tak wielkie, że większość klubów upadnie. W sumie szacuje się je na dwa miliardy złotych. - Branża fitness została zamknięta jako pierwsza, pozbawiona 100 procent dochodów, a otwarcia doczeka się jako ostatnia. Jest jedną z najbardziej poszkodowanych sektorów gospodarki w Polsce. Przed pandemią Polska zajmowała 7. miejsce pod kątem całkowitej wartości rynku w Europie - mówił prezes PFF Tomasz Napiórkowski w rozmowie z money.pl. Ostatecznym terminem wznowienia działalności miał być 1 czerwca.

Otwarcie siłowni, klubów fitness, basenów [DATA]

W środę premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił założenia czwartego etapu znoszenia obostrzeń. Siłownie, kluby fitness i baseny zostaną otwarte 6 czerwca. Oczywiście wszystkich klientów, trenerów i właścicieli będzie obowiązywał reżim sanitarny, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami w korzystaniu z tych obiektów.

Posłuchaj podcastu

Więcej wkrótce

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

RadioZET.pl/money.pl