Zamknij

Nowe obostrzenia w kilku województwach. Zamknięto baseny i obiekty sportowe

11.03.2021 14:53
Adam Niedzielski
fot. PAP

Minister zdrowia Adama Niedzielski poinformował w czwartek na konferencji prasowej o nowych obostrzeniach dotyczących m.in. sportu w województwach mazowieckim, lubuskim oraz pomorskim. Zamknięte zostaną tam baseny i obiekty sportowe. Przedłużono również czas trwania takich obostrzeń w warmińsko-mazurskim. 

  • Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej o nowych obostrzeniach w kilku regionach dotyczących m.in. sportu
  • W województwach mazowieckim, lubuskim, pomorskim zamknięto - lub, jak w przypadku warmińsko-mazurskiego, przedłużono zamknięcie - basenów i obiektów sportowych
  • Obostrzenia w tych regionach potrwają przynajmniej do 28 marca

Trzecia fala koronawirusa w Polsce staje się faktem. Z powodu szybko rosnących liczb zakażeń w województwach mazowieckim, lubuskim oraz pomorskim rząd zdecydował się wprowadzić nowe obostrzenia. Będą one podobne do tych, które wcześniej zostały wdrożone w warmińsko-mazurskim. W tym regionie zaostrzenia zostały zresztą przedłużone.

W województwach mazowieckim, lubuskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, kasyna, sauny i solaria, ale co najważniejsze z punktu widzenia aktywności fizycznej - baseny i obiekty sportowe.

Obostrzenia we wszystkich tych czterech regionach zostaną wprowadzone przynajmniej do 28 marca. W województwach mazowieckim i lubuskim wejdą w życie od poniedziałku 15 marca, zaś w pomorskim - od soboty 13 marca.

Co wg ministerstwa jest "obiektem sportowym"?

"Za obiekt sportowy powszechnie uznaje się samodzielny zwarty zespół budynków oraz urządzeń terenowych przeznaczonych do celów sportowych i rekreacyjnych, tzn. do zbiorowego lub indywidualnego doskonalenia sprawności i kultury fizycznej oraz czynnego odpoczynku i rozrywki."

"Obiektami sportowymi są np. centra sportowo-rekreacyjne, hale widowiskowo-sportowe, hale wielofunkcyjne, boiska do piłki nożnej, boiska do piłki siatkowej, boiska ze sztuczną nawierzchnią/trawą syntetyczną, boiska wielofunkcyjne, boiska do hokeja na trawie, boiska gruntowe, zespoły boisk, pola golfowe, tzw. Orliki, stadiony sportowe, stadiony żużlowe, stadiony zimowe, obiekty zaplecza sportowego, korty tenisowe, zespoły pokoi gościnnych towarzyszących sportowi, przystanie wodne, kąpieliska, place zabaw, baseny, kryte pływalnie, wodne place zabaw, aquaparki, mini aquaparki, sauny, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i pływającego, pola campingowe, sztuczne lodowiska, lodowiska sezonowe, skate parki, skocznie, kolejki linowe, zjeżdżalnie, wyciągi narciarskie".

Więcej o nowych obostrzeniach: >>> Lockdown na Mazowszu i w województwie lubuskim. Rząd ogłosił obostrzenia <<<

RadioZET.pl/KPRM