Zaskakująca oferta Kubicy. Zwlekanie Williamsa na korzyść Polaka?

Maciej Walasek
16.12.2017 13:45
Robert Kubica
fot. Facebook / Williams Martini Racing

Kiedy Williams przesunął termin ogłoszenia drugiego kierowcy na styczeń, pojawiło się kolejne rozwiązanie, dzięki któremu Robert Kubica miałby podpisać kontrakt z zespołem z Grove.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Od kilku miesięcy sytuacją krakowianina żyją media na całym świecie. Wciąż trwają rozważania czy 33-latek powróci do Formuły 1. Kiedy wydawało się, że Polak lada dzień zostanie ogłoszony kierowcą brytyjskiego zespołu, na drodze stanął Siergiej Sirotkin, a właściwie jego sponsorzy, którzy oferują więcej pieniędzy.

Zobacz także

W piątek Williams miał ogłosić podpisanie umowy z Rosjaninem. Jednak ekipa z Grove poinformowała o przesunięciu decyzji na styczeń. Brytyjski team dał Kubicy miesiąc czasu na przygotowanie nowej oferty i przekonania zespołu, że to krakowianin zasługuje na miejsce obok Lance’a Strolla.

Zagłosuj

Czy nowa propozycja Kubicy przekona Williamsa?

Liczba głosów:

Andrea Gallazzi z circusf1.com podał, że Kubica wraz z Nico Rosbergiem, który pomaga 33-latkowi w powrocie do F1, przedstawili Williamsowi nową propozycję. Według niej, polski kierowca miałby wystąpić w siedmiu wyścigach z możliwością przedłużenia liczby startów w zależności od dyspozycji zawodników. Za każdą rundę Polak musiałby zapłacić ekipie Franka Williamsa około miliona dolarów.

W tym czasie Sirotkin dostałby możliwość wzięcia udziału w piątkowych treningach i pozostałych 14 Grand Prix za co zapłaciłby dziesięć milionów.

RadioZET.pl/circusf1.com/mw