Zamknij

Nie żyje jeden z najpopularniejszych komentatorów sportowych. Miał zaledwie 52 lata

Maciej Walasek
16.04.2022 11:17
Nigel Pearson nie żyje
fot. Shutterstock

Nigel Pearson nie żyje. Był jednym z najbardziej znanych komentatorów żużla, komentując m.in. cykl Grand Prix na antenie brytyjskiego Eurosportu. Zmarł nagle w wieku 52 lat.

Nigel Pearson nie żyje. Popularny komentator poza żużlem komentował także piłkę nożną i zmagania darta.

"To był głos żużla, którego kulminacją był finał Speedway of Nations w 2021 roku, gdy Wielka Brytania zdobyła swoje pierwsze od 32-lat złoto. Każdy wyścig Grand Prix przez ostatnie 20-lat dzięki jego głosowi był jeszcze bardziej ekscytujący. Jest legendą żużla - czytamy na oficjalnej stronie cyklu Grand Prix" - czytamy w komunikacie oficjalnej strony cyklu Grand Prix.

Poza Eurosportem można było go usłyszeć na antenie Sky Sports i BT Sport. Pearson miał talent do przekazywania emocji, przekazując jednocześnie wiedzę o żużlu, która docierała do każdego, nawet tych, którzy na co dzień nie śledzą tej dyscypliny sportu.

Nigel Pearson nie żyje

"W tej chwili prosimy wszystkich o pełne poszanowanie prawa do prywatności rodziny Nigela. Wszystkie nasze myśli i mnóstwo czułości kierujemy w tej chwili do jego żony Kerrie, córki Sarah, synów Liama i Jake'a. Informacje, co do pogrzebu Nigela zostaną podane później" - napisano w komunikacie brytyjskiego żużla.

Informacja o jego śmierci dotarła na kilka chwil przed meczem Poole Pirates z Oxford Cheetahs. Kierowcy i fani zgromadzeni na trybunach oddali mu hołd minutą ciszy. Miał 52 lata.

RadioZET.pl