Zamknij

"Niezniszczalne" rowery trafią na Ukrainę. Są potrzebne w zrujnowanych miastach

23.06.2022 12:29

144 niezniszczalne rowery trafiły z Holandii do Czernichowa, jednego z najbardziej zniszczonych przez Rosjan rejonów Ukrainy. Z jednośladów skorzystają m.in. doktorzy i nauczyciele, którzy z powodu zniszczonych dróg nie mogą dojechać do pracy samochodami.

"Niezniszczalne" rowery trafią na Ukrainę. Są potrzebne w zrujnowanych miastach
fot. U24_news/Twitter

144 rowery, które Holandia przekazała Ukrainie są nazywane niezniszczalnymi. Większość części, z których się składają, jest wykonana w taki sposób, że nie da się ich zepsuć. Dotyczy to także opon, które są odporne na przekłucia. Do tego rowery są wyposażone w panele słoneczne, które zasilają napędy wspomagające pedałowanie.

Rowery zostaną ręczone doktorom, nauczycielom i pracownikom „infrastruktury krytycznej”, zajmujących się łącznością, siecią teleinformatyczną, finansową, zaopatrzeniem w żywność i wodę, ratownictwem i transportem.

Ukraińska armia potrzebuje dronów. Piłkarz Manchesteru City rozpoczął zbiórkę

Czernihów. Samochody nie przejadą po zniszczonych drogach 

Jednoślady są potrzebne, by poruszać się po okręgu czernihowskim, który został zniszczony przez Rosjan. Dotyczy to m.in. dróg, którymi obecnie trudno poruszać się samochodami. W  dostarczenie rowerów zaangażowała się ambasada Holandii na Ukrainie. 

Najnowsze raporty z frontu na Ukrainie mówią, że Rosja może podjąć próby utworzenia nowych zgrupowań ofensywnych na kierunkach kijowskim i czernihowskim poprzez tzw. totalną mobilizację. Chodzi o powołanie do wojska rezerwistów, zaangażowanie zapasów sprzętu i uzbrojenia z czasów sowieckich.

RadioZET.pl/U24_news