Zamknij

Nieoficjalnie: Ważny zapis w umowie Roberta Kubicy z Orlenem

Krzysztof Sobczak
29.11.2018 18:22
Robert Kubica
fot. AP/Associated Press/East News

PKN Orlen w czwartek oficjalnie potwierdził, że został sponsorem teamu Williams oraz Roberta Kubicy na sezon 2019. W umowie zawarto bardzo ważny zapis dla przyszłości Polaka w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Bardzo miło mi powitać PKN Orlen jako partnera Williams Racing na sezon 2019. Będę reprezentował Polskę na całym świecie, po raz kolejny, w moim powrocie do Formuły 1. To bardzo specyficzny moment. Będziemy razem reprezentować kraj. Trzymajcie za nas kciuki. Do zobaczenia na torze" - mówi Kubica w specjalnie przygotowanym na tę okazję filmie.

Wiadomo, że logotyp koncernu "pojawi się na bolidach Williams Martini Racing, m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych”. Dodatkowo logotyp koncernu będzie można zauważyć na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców i mechaników, a także odzieży personelu zespołu" - czytamy w komunikacie PKRN Orlen. Przekazano ponadto, że spółka nie będzie dostarczycielem paliwa ani innych swoich produktów.

Szczegóły umowy Kubicy z Orlenem

To jednak tylko kwestie "techniczne" zapisów umowy, bo tych najważniejszych nie zdradzono. Przynajmniej oficjalnie.

Dziennikarz TVP Sport Jan Piasecki przekazał, że umowa zawiera zapis o możliwości przedłużeniu jej o kolejny rok. Najważniejszy z punktu widzenia Roberta Kubicy jest jednak fakt, że w przypadku zmiany zespołu PKN Orlen pozostanie sponsorem kierowcy na sezon 2020. Oznacza to, że już na starcie polski jedynak w F1 ma w ręku mocną kartę przetargową w negocjacjach z innymi ekipami.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/TVP Sport/PAP/KS