Zamknij

Akcja "NieOczerniajGórnika". Święty-Ersetic i Glik walczą z hejtem

18.06.2020 11:14
NieOczerniajGórnika
fot. Justyna Święty-Ersetic/Instagram

Justyna Święty-Ersetic i Kamil Glik wsparli akcję "NieOczerniajGórnika" mającej na celu walkę z hejtem. Pracownicy kopalń stali się ofiarami mowy nienawiści po tym, jak na Śląsku wykryto duże ogniska koronawirusa.

W Polsce do tej pory potwierdzono ponad 31 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a ponad 1/3 z nich pochodzi ze Śląska (ok. 11,5 tys.). Zdecydowana większość zachorowań na COVID-19 w tym regionie wywodzi się z kopalń i jest efektem masowych badań górników i ich rodzin.

W związku z tak dużą liczbą pozytywnych wyników pracownicy kopalń, a także ich żony i dzieci, muszą mierzyć się z ogromną falą hejtu. Przeciwko takiemu postępowaniu zaprotestowała Jastrzębska Spółka Węglowa, która stworzyła akcję "#NieOczerniajGórnika". Przyłączyli się do niej m.in. sportowcy, Justyna Święty-Ersetic i Kamil Glik.

#NieOczerniajGórnika - akcja JSW

"Praca w kopalni jest bardzo trudna. Poradzić sobie z hejtem jest jeszcze trudniej. Śląsk to nie tylko górnicy. To także ich żony, rodziny, bliscy i znajomi. Wspólnie okażmy im wsparcie" - napisała urodzona w Raciborzu mistrzyni Europy.

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju reprezentant Polski w piłce nożnej również zaangażował się w akcje. Na ulicach pojawiły się banery z jego wizerunkiem.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl