Zamknij

Rafał Majka przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje jego tata

07.05.2021 16:27
Nie żyje tata Rafała Majki
fot. Agnieszka Torba/East News

Rafał Majka, jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich raz, w mediach społecznościowych poinformował o śmierci swojego taty Piotra. Przyczyny zgonu nie są znane.

Rafał Majka, ścigający się obecnie w grupie UAE Team Emirates, ma na swoim koncie szereg sukcesów. W 2016 roku w Rio de Janeiro wywalczył brązowy medal olimpijski w wyścigu ze startu wspólnego. Dwa lata wcześniej triumfował w Tour de Pologne, a w 2015 roku stanął na najniższym stopniu podium klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana. Wygrywał też pojedyncze etapy w Tour de France, zostając w 2014 roku najlepszym "góralem".

Wszystkich tych osiągnięć by nie było, gdyby nie wsparcie najbliższych. Piotr Majka, tata zawodnika, wspominał, że jego syn od najmłodszych lat uwielbiał się ścigać, ale pasję dzielił pomiędzy kolarstwo a piłkę nożną. Niestety, w piątek Rafał Majka przekazał tragiczne wieści o śmierci ojca.

Nie żyje tata Rafała Majki

"Tato, gdziekolwiek teraz będziesz, to wiem, że nadal będziesz mnie wspierał i trzymał za mnie kciuki. Dziękuję za wszystko, Kocham Cię. Spoczywaj w pokoju" - napisał kolarz w mediach społecznościowych.

Piotr Majka miał 64 lata.

RadioZET.pl/se.pl