Zamknij

Nie żyje legendarny sportowiec. Rosjanie zamordowali go w czasie walk w Buczy

Maciej Walasek
07.04.2022 15:45
Oleksij Cibko nie żyje
fot. Rugby for Heroes/Twitter screen, PAP/EPA

Oleksij Cibko nie żyje. Były kapitan ukraińskich rugbistów zginął podczas walk z rosyjskim wojskiem w okolicy miasta Bucza.

Oleksij Cibko nie żyje. W przeszłości reprezentował Ukrainę w rugby, pełniąc rolę kapitana. Od 2003 do 2005 roku był też prezydentem tamtejszego związku. Po sukcesach w sporcie spróbował swoich sił w polityce. W latach 2015-2018 był burmistrzem miasta Smiła w obwodzie czerkaskim w środkowej części kraju.

Zaraz po tym, jak Rosjanie zaatakowali Ukrainę, Cibko natychmiast zaczął bronić ojczyzny. Niestety zmarł w czasie walk z rosyjskim najeźdźcą. O jego śmierci poinformował Octavian Morariu, szef europejskiej federacji rugby.

Oleksij Cibko nie żyje. Bronił miasta Bucza

"Do samego końca wierzyłem, że te informacje się nie potwierdzą, ale niestety, z przykrością muszę zakomunikować, że były kapitan reprezentacji Ukrainy, były prezydent Ukraińskiego Związku Rugby, a także burmistrz miasta Smiła zginął, broniąc swojego miasta i kraju" - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

Zdaniem mediów Oleksij Cibko zmarł 31 marca, ale wiadomość o jego śmierci została przekazana dopiero po kilku dniach. Ukrainiec miał bronić podkijowskiego miasta Bucza. Miał 55 lat.

RadioZET.pl