Zamknij

Nie żyje legendarny kolarz. "Zegarmistrz z Avili" zginął w tragicznym wypadku

09.06.2022 13:08

Julio Jimenez nie żyje. Legendarny hiszpański kolarz, znany jako "Zegarmistrz z Avili, zmarł wskutek następstw wypadku samochodowego. Miał 87 lat.

Znicz
fot. Shutterstock

Legenda hiszpańskiego kolarstwa Julio Jimenez zmarł w szpitalu w Avili, wskutek następstw wypadku samochodowego, w wieku 87 lat. W latach 60. ubiegłego wieku trzykrotnie triumfował w klasyfikacji górskiej Tour de France.

"Zegarmistrz z Avili" wygrał pięć etapów "Wielkiej Pętli", cztery w Giro d'Italia i trzy we Vuelta a Espana. W 1967 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France, przegrywając tylko z Francuzem Rogerem Pingeonem. W latach 1965-1967 był najlepszym "góralem" tego wyścigu. Wygrał też trzykrotnie klasyfikację górską Vuelta a Espana (1963-1965).

Julio Jimenez nie żyje

"Jeden z najlepszych «górali» w historii, mit w hiszpańskim peletonie. Spoczywaj w pokoju Julio Jimenezie" - napisał na Twitterze mistrz świata z 2018 roku Alejandro Valverde.

Jimenez odniósł obrażenia we wtorek, podróżując z innymi osobami samochodem, który uderzył w kamienny murek. Do wypadku doszło w okolicach rodzinnego miasta słynnego kolarza - Avili. Jak poinformowały lokalne media, zmarł w środę rano.

RadioZET.pl/PAP