Zamknij

Futbol w żałobie, nie żyje legenda: Prawdziwy bohater

29.12.2021 10:14
John Madden nie żyje
fot. NFL/Twitter screen

John Madden nie żyje. Legendarny trener futbolu amerykańskiego zmarł w wieku 85 lat. O jego śmierci poinformowały władze NFL.

John Madden był prawdziwą legendą w lidze NFL. O ile z karierą szkoleniowca pożegnał się, mając 42 lata, pozostał w świecie futbolu amerykańskiego. Były trener komentował rozgrywki, a następnie w 1988 roku został twarzą gry sportowej "Madden NFL".

- Pożegnaliśmy bohatera. John Madden był synonimem futbolu przez ostatnie 50 lat - napisało EA Sports.

John Madden nie żyje

O śmierci Maddena poinformował NFL na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. - NFL ze smutkiem przekazuje wieść o odejściu legendarnego Johna Maddena. Miał 85 lat - czytamy.

John Madden sportową karierę zakończył w 1978 roku w Oakland Riders - zespole, w którym rozpoczął przygodę w futbolu amerykańskim. Razem z tą ekipą świętował triumf w Super Bowl w 1976 roku. W sumie odnotował 103 wygrane, 32 porażki i siedem remisów.

Po krótkiej karierze trenera zaczął pracować w różnych stacjach telewizyjnych, komentując i analizując dane mecze. W sumie jego praca z telewizją trwała od 1979 do 2009 roku. W czasie trzech dekad jedenaście razy komentował Super Bowl. 16-krotnie nagradzano go statuetkami Emmy za sportowe analizy. Był prawdziwą legendą szklanego ekranu.

RadioZET.pl