Zamknij

Nie żyje dwukrotny mistrz olimpijski. Zmarł wskutek zakażenia COVID-19

13.01.2022 12:02
Anatolij Alabjew
fot. SPUTNIK/EAST NEWS

Anatolij Alabjew nie żyje. Dwukrotny mistrz olimpijski w biathlonie z 1980 roku z Lake Placid zmarł wskutek zakażenia koronawirusem. Miał 70 lat.

"Nie żyje wielki biathlonista Anatolij Alabjew. Zmarł na COVID-19 miesiąc po świętowaniu swoich 70. urodzin" - napisano w rosyjskich mediach.

Życiową imprezą Alabjewa były bez wątpienia zimowe igrzyska olimpijskie w Lake Placid w 1980 roku. Rosjanin zdobył wówczas w biathlonie dwa złote medale - indywidualnie na 20 km i w sztafecie 4 x 7,5 km. Na tych samych ZIO sięgnął jeszcze po brązowy krążek w sprincie.

Nie żyje Anatolij Alabjew. Dwukrotny mistrz olimpijski zmarł na COVID-19

Rosyjskiego biathlonistę nazywają prawdziwą legendą tego sportu. Prócz ww. medali olimpijskich w swojej kolekcji ma również dwa brązowe krążki z mistrzostw świata. Został też wyróżniony tytułem "zasłużonego mistrza sportu ZSRR".

12 grudnia Alabjew świętował swoje 70. urodziny, po których - jak przynajmniej mu się wydawało - przeziębił się. Niestety, jego stan z bardzo lekkiego szybko przerodził się w ciężki, w rezultacie czego trafił do szpitala. Tam okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Zmarł we wtorek 11 stycznia w placówce medycznej w Sankt Petersburgu.

RadioZET.pl