Zamknij

"I nie wiesz, czy za 5 sekund będziesz jeszcze żył". Wstrząsająca relacja Ukrainki

16.03.2022 19:18
Darja Błaszko
fot. Instagram/blashko_darya/screen

Ukraińska medalistka mistrzostw świata w biathlonie Darja Błaszko opublikowała na swoim profilu na Instagramie wstrząsającą relację z wydarzeń, które po inwazji Rosjan spotkały jej kraj. "Oto co działo się ze mną w ostatnich dniach" - zaczęła sportsmenka.

Darja Błaszko każdego dnia boi się o swoje życie po tym jak 24 lutego Rosja bestialsko zaatakowała Ukrainę. Urodzona na Białorusi reprezentantka Ukrainy w biathlonie zamieściła na swoim profilu na Instagramie wstrząsający post. Obecnie nie trenuje, nie bierze udziału w żadnych zawodach, a walczy o życie i żyje w ciągłym strachu.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

"Wiem, że wielu z Was już się «obudziło» i zrozumiało, co dzieje w Ukrainie, ale wciąż jest sporo osób, które uważają, że wszystkie zdjęcia i filmy są z 2014 r., że są to jakieś produkcje i podróbki. Ale oto co działo się ze mną w ostatnich dniach" - zaczęła brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie z 2021 roku w swoim wpisie.

Darja Błaszko: "Nie wiesz, czy za 5 sekund będziesz jeszcze żył"

Na udostępnionych przez nią nagraniach ukazała skalę zniszczeń, jakie niosą za sobą wybuchy rosyjskich bomb. Na wideo widać m.in. całkowicie zniszczony, wciąż palący się budynek.

"Pierwszym bardzo złym sygnałem był odgłos samolotu, lecącego nad obszarem, na którym się znajdowaliśmy. Była około 4:00 rano. To jest straszne. To przerażające, ponieważ gdy zrzucana jest bomba, nie słychać nawet dźwięku... I nie wiesz, czy za 5 sekund jeszcze będziesz żył" - napisała Błaszko.

Sportsmenka uspokoiła jednak swoich fanów i przyznała, że nie odniosła żadnych obrażeń, choć "jej szczęście nie trwało długo". "Tego samego dnia stojące nieopodal wojska rosyjskie zaczęły ostrzeliwać teren, na którym wówczas mieszkaliśmy. Zniszczonych zostało kilka domów i stodoła, której fragmenty po prostu przebiły metalową karoserię naszego busa. W wielu domach fala uderzeniowa wybiła okna. Także tam, gdzie byliśmy schronieni" - zakończyła swój dramatyczny post reprezentantka Ukrainy w biathlonie.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

Wojna w Ukrainie - najnowsze wiadomości na żywo

RadioZET.pl/Instagram/blashko_darya