Zamknij

Nie żyje dyrektor sportowy klubu Polaków. Zmarł na zawał serca

04.03.2020 15:59
Nicolas Portal

Nicolas Portal nie żyje. Były kolarz, a dotychczasowy dyrektor sportowy Teamu INEOS zmarł na zawał serca w wieku zaledwie 40 lat. W brytyjskim zespole kierowanym przez Francuza występują Polacy, Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, którzy dołączyli się do kondolencji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O śmierci Nicolasa Portala, dyrektora sportowego zawodowej grupy kolarskiej Team INEOS, poinformowała oficjalna strona brytyjskiego klubu na Twitterze.

Nicolas Portal nie żyje. Dyrektor sportowy Teamu INEOS zmarł na zawał

"Z największym smutkiem przychodzi nam ogłosić odejście naszego kochanego kolegi z zespołu i bliskiego przyjaciela Nico Portala, który zmarł nagle dziś popołudniu w swoim domu w Andorze" - poinformował zespół.

Według informacji włoskich mediów, Francuz zmarł we wtorek na zawał serca. Dyrektorem sportowym w klubie Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia był od 2013 roku.

>> Zawał serca: przyczyny, objawy, leczenie. Co prowadzi do zawału?

Przed związaniem się z brytyjskim klubem w roli prezesa, Portal sam był kolarzem. W zawodowym peletonie ścigał się w latach 2002-2010, a do jego największych sukcesów należą etapowe zwycięstwo w wyścigu Criterium du Dauphine Libere w 2004 roku oraz pięciokrotny udział w Tour de France. W 2009 opuścił część sezonu z powodu wykrytej arytmii serca.

Po śmierci Nicolasa Portala wielu członków jego klubu zdecydowało się na publiczne kondolencje na portalach społecznościowych. Jedną z takich osób był Michał Kwiatkowski, który mocno przeżył odejście Francuza.

"Nie chcę w to uwierzyć. Zawsze uśmiechnięty, wysportowany, pełen energii... Życie jest niesprawiedliwe. Moje myśli są z Jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w pokoju, Nico" - napisał na swoim Twitterze polski kolarz.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Twitter/Team INEOS