Pięciokrotny mistrz olimpijski usłyszał brutalną diagnozę. Ma nowotwór

Maciej Walasek
26.01.2019 11:01
Nathan Adrian
fot. AFP/EAST NEWS

Nathan Adrian, pięciokrotny mistrz olimpijski w pływaniu usłyszał straszną diagnozę. Amerykanin ma raka jądra. 31-latek rozpoczął leczenie i zapowiedział, że będzie gotowy na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Nathan Adrian, pięciokrotny mistrz olimpijski opublikował post za pośrednictwem Instagrama. Mimo że amerykański pływak leżał w szpitalnym łóżku, z jego twarzy nie znikał uśmiech. W opisie pod zdjęciem, utalentowany zawodnik odniósł się do fatalnej diagnozy.

Zobacz także

- Ostatnio poszedłem do doktora, bo czułem, że coś jest ze mną nie tak. Po kilku badaniach i wizytach u specjalisty niestety dowiedziałem się, że mam raka jądra – napisał.

- Dobra informacja jest taka, że szybko wykryliśmy moją dolegliwość. Rozpocząłem już leczenie, a rokowania są pozytywne. Wierzę, że za kilka tygodni wrócę do wody i w pełni skupię się na przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jestem optymistycznie nastawiony, bo wiem, że mogę wrócić do zdrowia – czytamy dalej.

- Zdałem sobie sprawę, że zbyt często staramy się unikać tych ważnych tematów, ignorujemy potencjalne znaki ostrzegawcze i zniechęcamy się do korzystania z pomocy medycznej, której w rzeczywistości potrzebujemy.

Nathan Adrian poza medalami olimpijskimi w swoim dorobku ma także krążki z mistrzostw świata.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW