Natalia Maliszewska brązową medalistką ME w short tracku

25.01.2020 17:01
Natalia Maliszewska z brązowym medalem ME
fot. PAP/EPA

Natalia Maliszewska zdobyła w Debreczynie brązowy medal mistrzostw Europy w short tracku na 500 metrów. W ubiegłym roku triumfowała na tym dystansie. Tym razem zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting, a drugie miejsce zajęła Włoszka Martina Valcepina.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Natalia Maliszewska, wicemistrzyni świata z 2018 roku, nie zdołała powtórzyć sukcesu sprzed roku z Dordrechtu. Wówczas również druga była Valcepina, która tym razem okazała się szybsza od Polki, ale przegrała ze Schulting.

Holenderka pokonała 500 m w finale w czasie 43,442. Valcepina miała 43,568, a Maliszewska - 43,709. Kamila Stormowska odpadła w półfinale i zajęła dziewiąte miejsce, a Nicole Mazur - w ćwierćfinale (16. lokata).

Nieźle w tej konkurencji w rywalizacji mężczyzn spisał się też Rafał Anikiej, który wygrał finał B i został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Shaolin Sandor Liu, drugi był jego młodszy brat Shaoang Liu, a brąz wywalczył Rosjanin Siemion Jelistratow. Paweł Adamski odpadł w eliminacjach (26. lokata).

Shaoang Liu zgarnął z kolei złoto na 1500 m, wyprzedzając Holendra Itzhaka de Laata oraz reprezentanta Izraela Vladislava Bykanova. Anikiej był trzeci w finale B (10. miejsce), a Adamski odpadł w ćwierćfinale (30.).

W zmaganiach kobiet na tym dystansie również najszybsza okazała się Schulting, która tego dnia dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebro wywalczyła Włoszka Arianna Fontana, a brąz - Niemka Anna Seidel. Maliszewska dotarła do półfinału (19. miejsce), natomiast Stormowska i Mazur odpadły w ćwierćfinałach (23. i 29.).

W lutym odbędą się zawody Pucharu Świata w Dreźnie (7-9.2) i Dordrechcie (14-16.2). Główną imprezą będą MŚ w Seulu od 13 do 15 marca.

RadioZET.pl/PAP