Zamknij

Nagła śmierć polskiej pływaczki. 22-latka dzień wcześniej walczyła o medale

Maciej Walasek
07.04.2022 08:26
Anita Zarychta nie żyje
fot. TS Akwedukt Kielce/Facebook screen

Anita Zarychta nie żyje - poinformował Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki. Zawodniczka zmarła w nocy z 3 na 4 kwietnia. Jeszcze dzień przed śmiercią walczyła o medale.

Anita Zarychta nie żyje. Informację o śmierci pływaczki potwierdził Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki. Dzień przed tragicznym wydarzeniem pływaczka wystartowała w wyścigu na 100 m stylem motylkowym na Akademickich Mistrzostwach Polski. Ostatecznie została sklasyfikowana na 15. miejscu. Następnego dnia świętokrzyski związek przekazał dramatyczne wieści.

"Z głębokim żalem informujemy, iż w nocy z dnia 3 na 4 kwietnia br zmarła nagle Anita Zarychta, wychowanka STS Skarżysko-Kamienna, a w późniejszym czasie zawodniczka Barakudy Starachowice i KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski, także wielokrotna medalistka Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego. Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ostatnich dniach reprezentowała krakowską uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Polski" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej.

Anita Zarychta nie żyje

Anita Zarychta poza pływaniem uprawiała też triathlon, w którym kilkukrotnie stawała na podium. Kondolencje rodzinie przekazał też jej klub TS Akwedukt Kielce.

"Nie tak miał wyglądać dzisiejszy post. W dniu wczorajszym dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W nocy z niedzieli na poniedziałek, w wieku 22 lat zmarła nasza była zawodniczka Anita Zarychta. Rodzinie i przyjaciołom Anity składamy kondolencje i wyrazy współczucia" - napisano na Facebooku.

Pływaczka miała 22 lata.

RadioZET.pl