Sportowiec Roku 2020: Znamy wybory Świątek i Lewandowskiego

10.01.2021 11:04
Robert i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski triumfował w 86. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca 2020 roku. Piłkarz wyprzedził Igę Świątek i Kamila Stocha. Znamy głosy samych nominowanych. Okazało się, że o zwycięstwie zdecydował jeden punkt.

• Robert Lewandowski został wybrany najlepszym polskim sportowcem w 2020 roku;
  • Wiemy, na kogo głosowali sami sportowcy m.in. Lewandowski, Stoch i Świątek;
  • W głosowaniu sportowców pierwsze miejsce zajął Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski był jednym ze sportowców z największymi szansami na triumf na Gali Mistrzów Sportu. Ostatecznie 32-latek wygrał plebiscyt. Tuż za nim uplasowała się Iga Świątek, a na trzecim miejscu znalazł się Kamil Stoch.

Poza kibicami głosy mogli oddawać też sami nominowani. Jednak sportowcy mogli wybrać tylko pierwszą trójkę, gdzie za pierwsze miejsce przyznawano trzy punkty, za drugie dwa i za trzecie jedno „oczko”.

Gala Mistrzów Sportu 2021: Na kogo głosowali Świątek i Lewandowski?

Zdaniem Roberta Lewandowskiego najlepszym sportowcem 2020 roku została Iga Świątek. Na drugim miejscu Polak postawił Wilfredo Leona i na trzeciej pozycji Bartosza Zmarzlika. Natomiast Iga Świątek zdecydowała, że pierwsze miejsce zdobędzie Lewandowski, a za nim znajdzie się Zmarzlik i Stoch. Z kolei ostatni zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni wskazał na wygraną Dawida Kubackiego, za którym uplasował Lewandowskiego i Świątek.

Po zsumowaniu głosów sportowców okazało się, że pierwsze miejsce zdobył Robert Lewandowski (28 punktów), który o zaledwie jeden punkt wyprzedził Igę Świątek. Z dorobkiem 11 „oczek” na trzeciej lokacie znalazł się Bartosz Zmarzlik. Kamil Stoch uplasował się na czwartej pozycji z dorobkiem ośmiu punktów.