Zamknij

Nowe nagranie wypadku Bjorga Lambrechta. Widać moment utraty panowania nad rowerem [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.08.2019 11:52
Nowe nagranie wypadku Bjorga Lambrechta
fot. YouTube/screen

W sieci pojawiło się kolejne nagranie tragicznego wypadku belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta. W materiale widać, jak 22-latek traci kontrolę nad rowerem i wpada do przydrożnego rowu, uderzając w betonowy przepust.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Wcześniej opublikowano nagranie z posesji znajdującej się przy trasie przejazdu kolarzy, ale tam trudno było dostrzec moment wypadku. Słychać było odgłos uderzenia oraz pędzących z pomocą kibiców. Nowy filmik kręcony jest z pobocza, co znacznie ułatwia obserwację.

Lambrecht jechał w peletonie przy lewej krawędzi drogi. W pewnym momencie stracił panowanie nad rowerem i z wielką mocą uderzył całym tułowiem w betonowy przepust. Kibice od razu ruszyli z pomocą i widząc, co się dzieje, zatrzymali samochody jadące za peletonem.

Bjorg Lambrecht nie żyje. Przyczyny wypadku

Sprawą wypadku Bjorga Lambrechta zajmuje się prokuratura. Najczęściej pojawiają się dwie hipotezy: kolarz mógł zasłabnąć, gdyż wcześniej sygnalizował pewne problemy, bądź najechał na śliski po ulewie odblask znajdujący się na jezdni.

Bjorg Lambrecht należał do faworytów Tour de Pologne 2019. To w nim grupa Lotto Soudal widziała zawodnika, który na górskich etapach ma powalczyć o końcowy triumf. Niestety, na trzecim etapie stracił życie.

W środę poznaliśmy wyniki sekcji zwłok. Kolarz zmarł w wyniku wielonarządowych obrażeń oraz krwotoków wewnętrznych.

RadioZET.pl/KS