NBA: Świetny Gortat, Wizards z kolejnym zwycięstwem

Andreas Nicolaides
07.04.2017 09:20
Marcin Gortat
fot. PAP/EPA

Marcin Gortat zdobył 16 punktów, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali w czwartek na wyjeździe New York Knicks 106:103. "Czarodzieje" z bilansem 48 zwycięstw oraz 31 porażek zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wizards w trzeciej kwarcie osiągnęli piętnastopunktową przewagę i wydawało się, że kontrolują przebieg gry. Ambitni nowojorczycy doprowadzili jednak do remisu i kibice byli świadkami emocjonującej końcówki.

W niej kluczowy był rzut "za trzy" Bradley Beala na 49 s przed ostatnią syreną. Po nim stołeczny zespół wygrywał 104:101 i już nie dał się dogonić. Łącznie 23-letni strzelec zdobył dla gości 25 punktów, a John Wall dołożył 24.

Bardzo dobrze zagrał też Gortat. 16 punktów jest jego najlepszym wynikiem od 6 lutego. Polski środkowy w czwartek przebywał na parkiecie 30 minut i trafił wszystkie siedem rzutów z gry oraz dwa z trzech wolnych. Miał trzy zbiórki, jedną asystę i nie popełni żadnej straty.

Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje Carmelo Anthony - 23 pkt.

"Czarodzieje" (48-31) zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w sobotę we własnej hali z Miami Heat (38-40).

RadioZET.pl/PAP/AN