NBA: Zadyszka Wizards, bezbarwny mecz Gortata

Krzysztof Sobczak
21.03.2017 09:09
Wizards - Celtics
fot. EastNews

Marcin Gortat zdobył tylko cztery punkty, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 102:110. "Czarodzieje" zajmują trzecie miejsce w Konferencji Wschodniej. To była ich czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Spotkanie było wyrównane do połowy drugiej kwarty. Później Celtics zaczęli budować przewagę, która sięgnęła nawet 20 punktów. Wizards w ostatniej części gry ambitnie dążyli do zniwelowania straty, ale na bliżej niż sześć punktów nie udało im się zbliżyć.

Zobacz także

Stołeczny zespół zdecydowanie przegrał walkę pod tablicami. Szczególnie dotkliwe było dla nich aż 20 ofensywnych zbiórek Celtics. Zwykle wsparcie w tym elemencie daje Gortat, ale tym razem przebywał na parkiecie tylko 12 minut - najkrócej w sezonie 2016/17.

Polski środkowy szybko popadł w problemy z faulami. Po pięciu minutach meczu miał już na koncie dwa i został zmieniony. W drugiej odsłonie po zaledwie 105 sekundach znów popełnił przewinienie i ponownie usiadł na ławce rezerwowych.

Gortat trafił dwa z czterech rzutów z gry i spudłował oba wolne. Jego dorobek uzupełniają cztery zbiórki i trzy asysty. Miał też jedną stratę.

Wśród zwycięzców najlepszy był Isaiah Thomas - 25 pkt. Dla Wizards najwięcej - 19 - zdobył Bradley Beal.

"Czarodzieje" z bilansem 42 zwycięstw i 28 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejne spotkanie rozegrają w środę we własnej hali z Atlanta Hawks (37-33).

RadioZET.pl/PAP/KS