NBA: Siedem punktów Gortata, Clippers przegrali z Thunder

Andreas Nicolaides
31.10.2018 09:30
Marcin Gortat

Marcin Gortat zdobył siedem punktów, a jego Los Angeles Clippers przegrali na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 110:128 we wtorkowym meczu ligi koszykówki NBA. Zespół z "Miasta Aniołów" z bilansem 4-3 zajmuje dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej.

Gortat wyszedł na parkiet w podstawowej piątce, a łącznie przebywał na nim 19 minut. Trafił jeden rzut z gry i pięć z sześciu wolnych. Miał dwie zbiórki, asystę, blok, stratę i popełnił dwa faule.

Clippers bardzo dobrze grali w pierwszej połowie, po której prowadzili 67:54. W trzeciej kwarcie ich gra kompletnie się jednak załamała i zdobyli w niej zaledwie 10 punktów.

Thunder natomiast w tym samym czasie powiększyli swoje konto aż o 39. Bezwzględnie wykorzystywali straty gości, których w całym meczu popełnili aż 24. Przejęli inicjatywę i w ostatniej odsłonie ich prowadzenie nawet przez moment nie było zagrożone.

Gospodarzy do triumfu poprowadzili Russell Westbrook i Paul George. Pierwszy zapisał na koncie 32 punkty, osiem asyst, cztery zbiórki i trzy przechwyty, a George również uzyskał 32 pkt, a także miał 12 zbiórek, cztery asysty i dwa bloki.

W ekipie Clippers na wyróżnienie zasługuje Włoch Danilo Gallinari - 27 pkt. Kolejny mecz drużyna Gortata rozegra w czwartek, na wyjeździe z Philadelphia 76ers (4-4).